Abiturientai laikė Vilniaus bandomąjį matematikos VBE

Šiandien matematikos valstybiniam brandos egzaminui (VBE) besiruošiantiems abiturientams – svarbi diena. Mokiniai laikė Vilniaus miesto savivaldybės kartu su „Edu Vilnius“ organizuojamą bandomąjį matematikos egzaminą, parengtą matematikos mokytojų ekspertų ir vykstantį artimomis tikrajam egzaminui sąlygomis.

Egzaminą šiandien nuo 9 val. ryto laikė ne tik visos 50 Vilniaus, bet ir prie jų prisijungusios 128 kitų miestų mokyklos, t. y. daugiau nei trečdalis Lietuvos mokyklų neskaičiuojant Vilniaus miesto. Keturiems mokiniams, kurie ketina laikyti matematikos VBE ukrainiečių kalba, bandomojo egzamino užduotys išverstos ir į ukrainiečių kalbą.

„Kiekviena mokykla pati organizuoja egzamino eigą ir kai kurios jau pasidalino, jog turi egzamino stebėtojus ir vertintojus, taip pat pakoregavo pamokų tvarkaraštį, kad mokiniai dalyvautų tarsi tikrame egzamine. Bendrai jaučiame didelį įsitraukimą, sulaukiame nemažai padėkų, kas parodo, jog egzaminas tikrai savalaikis ir reikalingas“, – sako „Edu Vilnius“ vadovė Unė Kaunaitė.

Matematikos bandomojo egzamino medžiaga – egzamino užduotys, atsakymų lapas ir formulių lapas, parengti taip, kad vizualiai visiškai atitiktų tikrojo egzamino medžiagą, o ir pats egzaminas trunka kaip tikrasis – net tris valandas.

Po egzamino mokyklų koordinatoriams išsiųsta vertinimo instrukcija ir informacija, kokius duomenis iki kovo 16 d. mokyklos turėtų pateikti „Edu Vilnius“. Egzamino atsakymus vertins patys mokyklų matematikos mokytojai, o vėliau šį mėnesį vyks bendras Vilniaus miesto rezultatų aptarimas.

Atsižvelgiant į tai, kad dalis mokyklų dėl svarbių priežasčių egzaminą laikys ne šiandien, o po kelių dienų, egzamino užduotys bus paviešintos kovo 20 dieną.

Iki šiol mokytojai ir mokiniai jau dalyvavo seminaruose apie dažniausiai egzamine pasitaikančias klaidas, probleminių uždavinių sprendimą, emocinį pasirengimą egzaminui. Kovo ir balandžio mėnesiais dar laukia rezultatų apžvalga su mokiniais ir mokytojais bei antroji psichologo paskaita mokiniams.

Kitos naujienos