Antroji FabLab mokytojų grupė baigė elektronikos ir robotikos mokymų ciklo modulį

Sausio 13 d. vyko mokymų ciklo „FabLab 101“ užsiėmimai dviems FabLab dirbtuves įsirengusių mokyklų mokytojų grupėms. Jos savo įgūdžius tobulina nuo 2021 m. spalio iki 2022 m. balandžio mėnesio.

Pirmoji grupė pradėjo modulį apie CNC frezavimo staklių naudojimą su lektoriumi Tautvydu Vitausku. Šiame modulyje mokytojai gilina savo žinias dirbdami su Fusion360 „Manufacture“ paketu, mokosi tinkamai parinkti darbo instrumentus ir medžiagas.

Antrajai mokytojų grupei vyko paskutinis elektronikos ir robotikos modulio praktinis užsiėmimas, kurį vedė lektorius Gintaras Jonaitis. Šio modulio metu grupė mokėsi dirbti su Arduino elektronikos rinkiniais, kuriuos turi savo FabLab dirbtuvėse: įrašyti programinį kodą į Arduino mikrovaldiklius, prijungti jutiklius, pajudinti pavaras. Mokytojai turėjo galimybę sužinoti, kaip žmogaus pojūčiai perkeliami į robotus, kad jie galėtų atlikti elementarias funkcijas.

Padedami lektoriaus, baigiamojo užsiėmimo metu mokytojai praktikavosi ir savo įgytas žinias pritaikė savarankiškai dirbdami su Arduino mikrovaldiklio programa. Naudojant šią platformą galima kurti ne tik prototipus, bet ir produktus. Programavimo aplinką sudaro daugybė programinių komandų, skirtų elektronikos veikimui. Vienas iš eksperimentų, kurį atliko ir užsiėmime dalyvavę mokytojai – LED lemputės mirksėjimo kodo komandos paleidimas. Kodą galima modifikuoti taip, kad lemputės mirksėjimas pagreitėtų ar sulėtėtų. Prijungiant daugiau lempelių galimas skirtingas mirksėjimo greičio programavimas, o keičiant prie plokštės jungiamas detales – išgaunamas ir garso signalas.

Sveikiname antrąją grupę baigus elektronikos ir robotikos modulį, raginame eksperimentuoti, nebijoti klysti ir užsiėmimų metu įgytas žinias išbandyti savo mokyklos FabLab dirbtuvėse!

Šią mokymų ciklo programą parengė VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“.

Kitos naujienos