Ar kada nors kilo mintis dirbti mokykloje?

Jau ketvirtus metus Vilniaus miesto savivaldybė ir „Edu Vilnius“ kviečia prie mokytojų bendruomenės prisijungti pedagoginį išsilavinimą turinčius, tačiau mokykloje nedirbančius specialistus. Taip pat kviečiami ir neturintys pedagogo kvalifikacijos, bet jaučiantys, jog mokytojo kelias – širdį traukiantis pasirinkimas.

Į sostinės mokyklas sugrįžtantys ar naujai ateinantys specialistai kaip pagrindinę savo pasirinkimo priežastį nurodo prasmingo darbo paiešką ar pašaukimą. „Vilnius mokytojams siūlo ne tik prasmingą veiklą. Vilniaus miesto savivaldybė mokytojams suteikia nemokamą viešąjį transportą, 300 eurų mėnesinę paskatą pirmuosius metus pradėjus dirbti mokykloje, o mes pasirūpiname visu reikalingu pasiruošimu, kad mokytojo darbo startas ir pirmieji metai būtų sklandūs“, – privalumus vardija „Edu Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė.

Viena iš mokytojų, pernai prisijungusių prie „Sugrįžtu mokyti“ programos sako, jog visų pirma programa padėjo jai  apsispręsti išbandyti mokytojos kelią: „Jeigu ne programa, turbūt niekada nebūčiau pasiryžusi pradėti  karjeros mokykloje. Man ji buvo labai naudinga. Tikrai tvirčiau jautiesi, kai kažkas tave palaiko už rankos, o ne palieka vieną kapanotis.“

Būsimi mokytojai kviečiami pasirinkti iš dviejų programų: „Sugrįžtu mokyti“ ir „Ateinu mokyti“. Pirmojoje programoje laukiami kandidatai, turintys aukštąjį  išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją, jaučiantys pašaukimą mokyti, norintys nuolat mokytis, tobulėti ir šiuo metu nedirbantys mokykloje. Programa suteikia jiems padrąsinimą, individualizuotą profesinę pagalbą ir suburia į bendraminčių tinklą.

„Ateinu mokyti“ yra skirta neturintiems pedagogo kvalifikacijos ir nedirbusiems mokytojais, tačiau jaučiantiems, jog tai galėtų būti jų kelias. Šios programos dalyviai gana visas anksčiau įvardytos programos vertes, tačiau dar papildomai jiems suteikiamos nemokamos studijos pedagogo kvalifikaciją įgyti. Šios studijos trunka metus ir yra derinamos su darbu mokykloje.

„Edu Vilnius“ projektų vadovai pritaria, kad palaikymas, bendruomenė mokytojams yra labai reikalingi ir kad dirbant mokykloje pritrūksta dalinimosi kultūros. Todėl ir šiųmetinėse programose didelę svarbą turi mokytojų konsultantai, kurie padės sugrįžusiems ar atėjusiems mokytojams įgyti pasitikėjimo savimi, patirti bendrystę, išsikalbėti, klausti. „Mano konsultacijos tikslas, kad mokytojas, atėjės į šią konsultaciją išeitų pailsėjęs ir laimingas“, – sako viena programos konsultančių.

Norintys kandidatuoti asmenys iki gegužės 1 d. teikia paraiškas pildydami šią formą ir bus pakviesti į motyvacinį pokalbį.

Daugiau informacijos

Kitos naujienos