Baigėsi antrieji FabLab 101 ir FabLab 201 mokymų programų moduliai

Vasario 23 d. įvyko baigiamieji FabLab 101 ir FabLab 201 mokymų programų modulių užsiėmimai skirtingo pažangumo dalyvių grupėms. Grupės baigė CNC frezavimo staklių naudojimo ir 3D modeliavimo modulius.

CNC modulio veiklas vedė VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ robotikos ir mechatronikos specialistas Rokas Bagdonas. Šių veiklų metu dalyviai susipažino su „Fusion 360” programine įranga ir skirtingais šios įrangos rėžimais, kompiuterinių simuliacijų metu įgyjo pagrindines žinias ir įgūdžius, reikalingus 2D ir 3D frezavimui.

Paskutinio susitikimo metu mokytojai atliko praktinį darbą ir komandoje bendrai išfrezavo pavyzdinį gaminį, taikydami visas mokymų metu išmoktas funkcijas. Taip pat R. Bagdonas atsakinėjo į mokytojų užduodamus klausimus, konsultavo juos su FabLab įranga susijusiais klausimais.

„Mokytojai, ateinantys į CNC frezavimo mokymus, kartais turi nepagrįstų baimių. Daugiausiai dėl to, kad vyrauja įsitikinimas, kad CNC frezavimas yra garsus ir labai pavojingas gamybos procesas. Šių mokymu metu susipažinome su CNC frezavimo staklėmis, išmokome saugiai jomis naudotis. Toks pažinimas atveria daugiau laisvės ir noro mokytis frezuoti“, – sako R. Bagdonas.

3D modeliavimo veiklas, skirtas pažengusiems mokytojams, vedė VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ 3D modeliavimo ir spausdinimo specialistas Tautvydas Vitauskas. Šių veiklų metu mokytojai susipažino su „Fusion 360“ programine įranga, jos įrankiais bei jų pritaikymu 3D modeliavimo erdvėje.

Dalyviai tobulino savo žinias „Fusion 360“ programoje, mokėsi naujų paketų įrankių, kurie yra sudėtingesni, tačiau jų fukcijos leidžia padidinti žinių pritaikomumą ir kartu leidžia praplėsti 3D modeliavimo erdvę. Jie susipažino su daug modernesniais ir galingesniais modeliavimo įrankiais, kurie padeda geriau suvokti 3D modeliavimo galimybes.

Sveikiname modulius baigusias grupes ir raginame eksperimentuoti, nebijoti klysti bei užsiėmimų metu įgytas žinias išbandyti savo mokyklos FabLab dirbtuvėse! Pradedančiųjų ir pažengusiųju mokytojų grupių toliau laukia CNC frezavimo staklių naudojimo bei elektronikos moduliai, startuosiantys balandžio mėnesį.


Šią mokymų ciklo programą parengė VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“.

 

Mokymų programos organizuojamos dviem pažangumo lygiais: „FabLab 101“ ciklas skirtas pradedantiesiems ir norintiems tobulėti Vilniaus FabLab mokyklų mokytojams, o „FabLab 201“ yra pažengusio ciklo mokymų lygis, kuris skirtas mokytojams, jau lankiusiems mokymų ciklą „FabLab 101“ 2021–2022 m. m. ir norintiems toliau gilinti žinias bei tobulinti įgūdžius.

Kitos naujienos