Baigėsi pirmieji FabLab mokymų programų moduliai

Lapkričio 15 d. įvyko baigiamieji FabLab mokymų programų modulių užsiėmimai skirtingo pažangumo dalyvių grupėms. Pradedantieji pabaigė 3D modeliavimo ir spausdinimo, o pažengusieji – Elektronikos / robotikos modulius.

Pirmoji, pradedančiųjų mokytojų grupė, dalyvaujanti „FabLab 101“ mokymų cikle, mokėsi dirbti su Fusion 360 ir Slic3r kompiuterinėmis programomis. Lektorius Tautvydas Vitauskas padėjo dalyviams efektyviai naudoti visas pagrindines programinės įrangos funkcijas bei pritaikyti jas savo poreikiams, o vaizdą kompiuterio ekrane paversti tikru 3D objektu.

Baigiamojo užsiėmimo metu mokytojai toliau gilino žinias apie programos Fusion 360 funkcijas, kurios reikalingos pirminio modelio tyrinėjimui ir jo eksportavimui 3D spaudai. Dirbant su Slic3r programa mokytojai aiškinosi, kaip paruošti modelį spausdinimui, kad šis būtų atspausdintas kokybiškai bei ko reikėtų vengti ruošiant modelį spaudai.

Lektorius Tautvydas atkreipė dėmesį, kad programoje nusibraižius modelį, svarbu įsitikinti, ar visos jo detalės tinkamai veiks ir realybėje. Patikrinimui skirtos ir tam tikros funkcijos, kurias lektorius pademonstravo mokymų metu, o mokytojai pritaikė naudodamiesi Fusion 360 programa.

Antroji, pažengusiųjų grupė „FabLab 201“, padedami lektoriaus Audriaus Krukonio, mokėsi dirbti su Arduino elektronikos rinkiniais, kuriuos turi savo FabLab dirbtuvėse: įrašyti programinį kodą į Arduino mikrovaldiklius, prijungti jutiklius, pajudinti pavaras.

Padedami lektoriaus, baigiamojo užsiėmimo metu mokytojai praktikavosi ir savo įgytas žinias pritaikė savarankiškai dirbdami su Arduino mikrovaldiklio programa. Naudojant šią platformą galima kurti ne tik prototipus, bet ir produktus. Programavimo aplinką sudaro daugybė programinių komandų, skirtų elektronikos veikimui. Vienas iš eksperimentų, kurį atliko ir užsiėmime dalyvavę mokytojai – bėgančios eilutės ekranėlyje paleidimas.

Sveikiname modulius baigusias grupes ir raginame eksperimentuoti, nebijoti klysti bei užsiėmimų metu įgytas žinias išbandyti savo mokyklos FabLab dirbtuvėse! Pradedančiųjų ir pažengusiųju mokytojų grupių toliau laukia CNC frezavimo staklių naudojimo bei 3D modeliavimo ir spausdinimo moduliai, startuosiantys kitų metų pradžioje.

 

Šią mokymų ciklo programą parengė VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“.

 

Mokymų programos organizuojamos dviem pažangumo lygiais: „FabLab 101“ ciklas skirtas pradedantiesiems ir norintiems tobulėti Vilniaus FabLab mokyklų mokytojams, o „FabLab 201“ yra pažengusio ciklo mokymų lygis, kuris skirtas mokytojams, jau lankiusiems mokymų ciklą „FabLab 101“ 2021–2022 m. m. ir norintiems toliau gilinti žinias bei tobulinti įgūdžius.

Kitos naujienos