Baigiamieji užsiėmimai mokymų ciklo „FabLab 101“ dalyviams

Balandžio mėnesį mokymų ciklo „FabLab 101“ dalyviai susitiko baigiamuosiuose praktiniuose užsiėmimuose. Vilniaus miesto mokytojai iš FabLab dirbtuves įsirengusių mokyklų savo įgūdžius kartu su lektorių pagalba tobulino nuo 2021 m. spalio mėnesio.

Programą sudarė 3D modeliavimo ir spausdinimo, CNC frezavimo staklių naudojimo, elektronikos ir robotikos moduliai. Programos metu mokytojai mokėsi dirbti su programine įranga, atliko įvairias praktines užduotis, kurių metu įgytas žinias galės pritaikyti savo pamokose.

Balandžio 26 d. vyko CNC frezavimo staklių naudojimo modulio praktinis užsiėmimas, kurį vedė lektorius Rokas Bagdonas. Baigiamojo užsiėmimo metu mokytojai dirbo su Fusion 360 programa, kurioje kūrė frezuojamo gaminio modelį ir mokėsi paruošti produktą frezavimui. Fanieros medžiaga, medžiagos storis, frezos parinkimas – tai esminiai dalykai, kuriuos svarbu įvertinti ir tinkamai parinkti prieš gaminio frezavimą.

Užsiėmimui įpusėjus, dalyviai kartu su lektoriumi persikėlė į dirbtuves, kuriose gyvai stebėjo, kaip vyksta sumodeliuoto gaminio frezavimas. Lektorius mokytojams akcentavo darbo saugos laikymosi svarbą dirbant su CNC frezavimo staklėmis. Tai buvo pirmasis grupės kuriamas modelis frezuojamas gyvai. Jam pagaminti buvo naudojama 2D funkcija ir 4 mm storio freza.

Balandžio 28 d. vyko paskutinis elektronikos ir mikrovaldiklių modulio užsiėmimas, kuriame žiniomis su mokytojais dalinosi lektorius Gintaras Jonaitis. Užsiėmimo metu mokytojai dirbo su Arduino mikrovaldikliais ir gamino mokomąsias priemones, kurias galėtų pritaikyti savo dalyko pamokose.

Visiems mokymų cikle dalyvavusiems mokytojams linkime sėkmės ir drąsos pritaikant naujai įgytas žinias savo pamokose!

Mokymų ciklo programą parengė VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“.

Nuotr. VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“

Kitos naujienos