Penkios mokyklos pristatė savo energijos taupymo receptus. Lopšelis-darželis „Lakštingala“ papasakojo, kaip šiltino sieną antrinėmis žaliavomis. Į procesą įsijungė ir darželio bendruomenė, vaikų tėvai. Visi rinko kiaušinių dėklus, kurie padėjo sutaupyti šilumos varžą ir atliko dekoratyvinę funkciją. Auklėtojos su vaikais atliko bandymus. Apjungta bendruomenė, patirtys, praturtintos ekspertų įžvalgomis. Pusė vaikų darželyje yra specialiųjų poreikių, jie taip pat buvo įtraukiami dekoruojant sieną.
Prienų Revuonos pagrindinė mokykla pasirinko vandens temą – kaip jį taupyti keičiant savo įpročius. Pirmiausia mokiniai atliko stebėjimą (bendraklasių, tėvų). Vėliau patys gamino lipdukus-priminimus apie taupymą. Taip pat mokiniai rinko informaciją, kiek vandens iššvaistoma veltui dėl neapsižiūrėjimo. Savo projekto patirtį ir rezultatus skelbė turimais kanalais, lipdukus nešėsi ir į namus.
Vilniaus Sietuvos progimnazija rinkosi saulės ir vėjo energiją. Mokykla į renginį net atsivežė Žaliojo namo projektą, kuriame ant stogo įrengtos veikiančios saulės baterijos.
Radviliškio Alksniupių pagrindinė mokykla tyrė, kiek sutaupytų energijos įrengus saulės kolektorių, vėliau patys jį konstravo ir pavasarį pastatys mokyklos žaliojoje zonoje. Lankstinukai buvo skirti miestelio bendruomenei, kaip ir lipdukai, kurie bus klijuojami ant saulės kolektorių.
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija pristatė savo projektą energijos taupymo tema. Atliko eksperimentus, švietė visuomenę, kad net maži dalykai, nedidelės pastangos gali duoti didelius rezultatus.
Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo kviečiami balsuoti ir išrinkti įdomiausią ir prasmingiausią pristatytą projektą. Šiuo projektu tapo ir galimybę deleguoti atstovą pasidalinti projekto patirtimi Olandijoje gavo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija. Sveikiname!
MOST projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ lėšomis. Projektą įgyvendina 23 institucijų iš 10 Europos šalių konsorciumas. Projektą koordinuoja Freiburgo ugdymo mokslų universitetas, Lietuvoje projekto partneriai yra Vilniaus universitetas ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija (įgyvendintojas – EDU Vilnius).