Įvyko sostinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų forumas „Gero darželio link“

Rugsėjo 8-9 dienomis Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai susitiko Palangoje, kur vyko jau kelis metus iš eilės organizuojamas forumas, skirtas aptarti sostinės švietimo vadybos aktualijas ir dalyvauti diskusijose.  

Susirinkusius ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovus pasveikino ir konferenciją atidarė Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.  

„Džiaugiuosi kiekvienais metais vis didėjančiu dalyvių skaičiumi mūsų organizuojamoje kasmetinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų konferencijoje. Tai rodo, kaip svarbu susitikti visiems darželių vadovams, kartu mokytis ir tobulėti, diskutuoti bei dalytis gerąja patirtimi. Nauji mokslo metai visada atneša nepatirtų naujų iššūkių, tačiau tikiu, kad Vilniaus savivaldybės darželių bendruomenės yra pasirengusios įveikti visus iškylančius sunkumus ir įgyvendini darželio misiją – ugdyti mažuosius vilniečius laisvomis, atsakingomis, kūrybingomis ir ateičiai pasiruošusiomis asmenybėmis “, – sakė Mero pavaduotoja. 

Forume dalyvaujančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų gausa pasidžiaugė ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja švietimo klausimais Alina Kowalewska. Pasak jos, kasmet organizuojami ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų forumai suteikia galimybę vadovams ne tik pabūti kartu, diskutuoti dalykinėmis temomis, kurti bendrystę, bet ir pasisemti naujų žinių, inovatyvių idėjų, išgirsti kolegų patirčių. 

„Dalijimasis žiniomis, švietimo naujovėmis stiprina vadovų vadybines kompetencijas ir prisideda prie ateities darželio kūrimo “, – džiaugėsi savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kowalewska. 

Pirmąją mokymų dieną savo žiniomis apie vadovo emocinę kompetenciją ir produktyvias emocijas darbe su vadovais dalinosi emocinio intelekto kompetencijų lavinimo trenerė, konsultantė, lektorė Nomeda Marozienė.   

Kiekvienam vadovui svarbu žinoti, kaip sukurti tvarų ir kokybišką ryšį su darbuotojais, kaip tapti pavyzdžiu ir įkvėpimu. Lektorė aptarė vadovo emocinės kompetencijos įtaką organizacijos emocinei kultūrai, supažindino dalyvius su pagrindinėmis nuostatomis, reikalingomis tvariam emociniam ryšiui su komanda sukurti. Dalyviai diskutavo apie iš anksto klijuojamų etikečių ir dvigubų standartų kultūros komunikacijoje priežastis, įveikos būdus, aptarė emocinius poreikius komunikacijoje su darbuotojais.  

Lektorė N. Marozienė taip pat kalbėjo apie vadovo pozityvų reiklumą komunikacijoje. Konferencijos dalyviai susipažino su skirtingais elgesio stiliais, aiškinosi empatijos ir simpatijos skiriamuosius požymius, aptarė manipuliacija paremtas elgesio formas. Lektorė suteikė naudingų praktinių rekomendacijų, skirtų stiprinti pozityvų reiklumą.   

Antrąją mokymų dieną ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų laukė dar keletas vertingų pranešimų. Vilniaus miesto savivaldybės Duomenų apsaugos skyriaus patarėja Renata Michalkevičienė ir vyriausioji specialistė Eglė Zubrickaitė dalinosi profesionaliomis įžvalgomis apie duomenų apsaugos reikalavimus ir aktualijas. Praktinių situacijų apžvalgą apie tai, kaip dirbti, kad nereikėtų susidurti su teismais, pristatė teisės grupės vyresnioji patarėja Aušra Gliebienė ir patarėja Neringa Mikučionė. Tema apie tvarų ir vertę kuriantį ugdymą vaikystėje kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos doc. dr. Sigita Burvytė.  

 Tikimės, jog naujai įgytos žinios pravers ir bus pritaikytos praktikoje, o bendros diskusijos ir neformali aplinka dar labiau sustiprins ir sutelks sostinės ikimokyklinio ugdymo vadovų bendruomenę!   

Dėkojame visiems forumo dalyviams ir linkime sėkmingų mokslo metų!  

Forumo iniciatorius – Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacija.   

Organizatoriai: Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Ikimokyklinio ugdymo skyrius, Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos taryba, „Edu Vilnius“, BĮ „Skaitlis“, Švietimo aplinkos skyrius.  

Kitos naujienos