Kviečiame dalyvauti mokymų programoje apie esportą

Esporto reiškinys, kai komandose varžomasi žaidžiant kompiuterinius žaidimus, tampa vis populiaresnis mokinių laisvalaikio praleidimo būdas. Esporto suteikiamos galimybės padeda mokiniams ugdytis darbo komandoje įgūdžius, kūrybiškai spręsti problemas, mokytis siekti tikslų. Kai kurios pasaulio valstybės jau dabar viena ar kita forma integruoja esportą į ugdymą.

Kviečiame Vilniaus mokyklas dalyvauti pilotinėje mokymų programoje ir per esportą įtraukti mokinius į mokyklos gyvenimą bei mokyklos bendruomenę. Ieškome dviejų 9-10 klasių mokytojų, kurie su savo klase norėtų praplėsti žinias apie atsakingą žaidimą, lavinti tinkamus kompiuterinių žaidimų įpročius, plėtoti socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetenciją. Mokymų programą sudaro 8-10 užsiėmimai po 1,5 val. (16-20 pamokų). Pilotinė mokymų programa truks 2022 m. gegužės–birželio mėnesiais.

Užsiėmimų metu dirbsite su šiomis temos: teorinė dalis apie esportą ir lūkesčiai; sveika gyvensena esporte; komandinės ir individualios užduotys; susikalbėjimas ir informacijos perdavimas; strategija ir veiksmų planavimas; taktikos kūrimas ir oponentų analizė; emocijų valdymas ir nesėkmės priėmimas; sieksite asmeninių tikslų ir įvertinsite rezultatą.

Mokymų programos lektoriai:

Algirdas Gricius – Lietuvos Esporto Asociacijos valdybos narys, sukaupęs 10 metų esporto patirtį. Algirdas 6 metus profesionaliai žaidė esportą, yra daugkartinis Baltijos League of Legends lygų čempionas, atstovo Lietuvą ir regioną Europos čempionatuose. Yra įkūręs organizaciją, kuri šiemet pasiekė geriausią regiono rezultatą Top 20 Europoje.

Andrius Ūdra – patyriminių veiklų kūrėjas, lektorius įgyvendinęs savo veiklas su tūkstančiais mokinių Lietuvoje ir su jaunimu 8 užsienio šalyse. Turi 12 metų darbo stovyklose patirties. Šiuo metu taip pat dirba matematikos mokytoju.

Mokiniai žaidžia kompiuterinius žaidimus. Sąmoningai nedirbant ir neugdant tinkamų įpročių, kompiuteriniai žaidimai gali sukelti priklausomybę, sunkumų bendraujant, neigiamas emocijas, akių ir kūno nuovargį. Su esporto palydėjimu mes galime valdyti žaidimams skiriamą laiką, padėti susidoroti su emociniais iššūkiais, neigiamu fiziniu poveikiu (sąmoningai ilsinti akis, treniruoti raumenis, daryti pertraukas). Mokiniai jaučiasi labiau įtraukti, reikalingi, noriau bendrauja apie kitus pomėgius. Kai gauna pripažinimą ir dėmesį per esporto veiklas, mažiau siekia dėmesio netinkamam elgesiui.“ – sako Andrius Udra ir Algirdas Gricius.

Registracijų nuorodos

Registracija į informacinį seminarą vyksta iki balandžio 18 d. Registracijos nuorodą rasite čia.

Registracija į mokymų programą vyksta iki balandžio 27 d. Registracijos nuorodą rasite čia.

Išsami informacija apie mokymų programą

Kilus klausimams, rašykite ruta.mazgelyte@vilnius.lt

Kitos naujienos