Kviečiame Vilniaus mokyklas įsitraukti į projektą „Mokomės žaidžiant: pasaulio pažinimas kitaip“

„Edu Vilnius“ bendradarbiaudamas su „Trys Kubai“ (VšĮ Edukraftas) kviečia Vilniaus miesto ugdymo įstaigas, vykdančias pradinį ugdymą, įsitraukti į projektą „Mokomės žaidžiant: pasaulio pažinimas kitaip“. Projekto tikslas – remiantis patyriminio ugdymo principais sužaidybinti pasaulio pažinimo pamokas ir ugdyti 3–4 klasių mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas.  

Projekto metu mokytojai savo pasaulio pažinimo pamokose naudoja „Minecraft education edition“ sukurtą mokomąją medžiagą. Kiekvienam mokytojui paskirtas mentorius padeda pasirengti pamokoms ir drauge veda pirmąsias pamokas. Nuo 2022 vasario mėnesio projekte dalyvauja 10 mokytojų iš 8 Vilniaus mokyklų. Mokomąją medžiagą jie naudosis iki 2022 m. gruodžio mėnesio.  

„Pamokose mokydamiesi su Minecraft programa, vaikai patiria atradimo, pažinimo, kūrybos džiaugsmą. Jie įtvirtina esamas ir įgija naujų žinių, mokosi spręsti iškilusias problemas savarankiškai ir komandoje, praplečia savo akiratį. Reikia paprasčiausiai pamatyti mokinių džiaugsmą, įžvelgti, kiek jie gali atrasti naujų dalykų“, – pirmaisiais atgarsiais apie pasaulio pažinimo pamokose integruojamą Minecraft education edition programą dalijosi projekte dalyvaujanti pradinių klasių mokytoja. 

Ieškome daugiau naujovėmis edukacijoje besidominčių Vilniaus pradinių klasių mokytojų, kurie norėtų sužaidybinti pasaulio pažinimo pamokas, į jas integruojant „Minecraft education edition“ sukurtą mokomąjį turinį. Projekto veiklos prasidės 2022 m. rugsėjo mėnesį ir vyks iki 2022–2023 mokslo metų pabaigos. Projektas yra skirtas mokytojams, kurie tais mokslo metais dirbs su trečių arba ketvirtų klasių mokiniais.   

Ką siūlome norintiesiems dalyvauti?  

  • Pilnai paruoštą pasaulio pažinimo pamokų medžiagą ir užduotis su „Minecraft education edition“ programa 3-4 klasėms (18 temų 36 akad. val. apimčiai. Pamokų turinys yra suderintas su atnaujinamomis Pradinio ugdymo bendrosiomis programomis, o pamokos ir užduotys parengtos remiantis patyriminio ugdymo principais). 
  • Kiekvienam projekte dalyvaujančiam mokytojui paskirtą edukatorių, kuris padės pasirengti pamokoms ir padės vesti pirmąsias pamokas. 
  • Garantuotas „Minecraft education edition“ licencijas mokytojui ir kiekvienam klasės mokiniui 2022–2023 mokslo metams. 
  • Individualią pagalbą diegiant „Minecraft education edition“ ir aktualias instrukcijas.
  • Refleksijas projekte dalyvaujantiems mokytojams projekto įgyvendinimo laikotarpiu.

Kaip vyks atranka?

1. Projektu susidomėję mokytojai turi užpildyti registracijos formą. Forma pildoma iki 2022 gegužės 27 d.
imtinai.
2. Atrinktos mokyklos bus paskelbtos iki 2022 birželio 2 d.
3. Registruotis gali keli mokytojai iš tos pačios mokyklos. Kiekvienas mokytojas formą pildo atskirai.

Daugiau informacijos apie projektą ir registraciją. 

Susidomėjusias mokyklas kviečiame dalyvauti projekto nuotoliniame informaciniame susitikime, kuris vyks 2022 gegužės 18 d. 15:30 val.  

Registruokitės į informacinį sutikimą čia. Registracija vyksta iki gegužės 17 d. imtinai. Prisijungimo nuorodą atsiųsime dieną prieš susitikimą. 

Kilus klausimams, rašyti Rūtai Mazgelyteiruta.mazgelyte@vilnius.lt 


Kitos naujienos