Mokymas(is) – tai mainai

Spalio 6 d. vyko gyvas susitikimas su pirmuosius metus Vilniaus mokyklose pradėjusiais dirbti mokytojais. Tai pirmasis susitikimas šiais mokslo metais. Jame pristatytas „Pradedančiųjų Vilniaus mokytojų“ projektas, jo veiklos, kalbėta apie „Mokytojo portretą: scenoje ir užkulisiuose“. Susitikimas buvo ir puiki proga susipažinti su kolegomis iš kitų mokyklų. Susitikimą vedė Richardas Jonaitis.

„Neseniai pradėjote dirbti mokytojais, todėl nebijokite klysti. Tarkitės su mokyklos kolektyvu ir vieni su kitais. Kas, jei ne kolega, kuris yra tame pačiame kelyje, jus supras geriausiai.“ – sveikindama projekto dalyvius sakė Vilniaus švietimo pažangos centro direktorė Unė Kaunaitė.

Projekto partnerio „Mokyklų tobulinimo centro“ atstovė dr. Eglė Pranckūnienė dalyviams pristatė spalį prasidėsiančią programą skirtą „Pradedantiesiems Vilniaus mokytojams“. Programa susideda iš 8 susitikimų, kuriuose I-oji dalis skiriama refleksijai ir probleminių klausimų kėlimui, o II-oji – tam tikros srities profesinei kompetencijai stiprinti. Susitikimus ves du lektoriai, vienas – refleksijos moderatorius, kitas – temos lektorius. Refleksijos metu bus keliami probleminiai klausimai iš atitinkamos temos. Pasak Eglės, refleksija turi tapti kiekvieno mokytojo įpročiu.

Po naujų įspūdžių kupino rugsėjo mėnesio mokytojus drąsino psichologė Asta Blandė. Asta mokytojams sakė, kad mokymas(is) – tai mainai: „Padaliname ir susigrąžiname, o kartais nutinka taip, kad išdaliname labai daug“. Psichologė mokytojams patarė mokytis save dalinti saikingai ir nesusitapatinti su darbu. Svarbu rasti laiko asmenybės (ne tik profesiniam) tobulėjimui, laiko tik sau, atokvėpiui. Ir prisiminti, kad mokytojo darbas – ne būti geru, o būti profesionaliu.

Susitikimo pabaigoje projekto vadovė Edita Linkevičiūtė pakvietė užrašyti lūkesčius projektui ir savo indėlį, kad šie lūkesčiai išsipildytų.

Kitas susitikimas pradedantiesiems mokytojams „Reflektuojančio mokytojo samprata“ – jau spalio 14 d. Šį susitikimą ves Eglė Pranckūnienė ir Dr. Aurimas Juozaitis. Registruotis į renginį galite čia: https://forms.gle/fXSfRKnDApZhY14bA.

Kitos naujienos