Mokymų programa „Gamtamoksliai tyrimai mokykloje“ tęsiasi

Praėjusią savaitę startavo antroji „Gamtamokslių tyrimų mokykloje“ programos dalis. Ši mokymų dalis yra skirta dalykinėms – biologijos, chemijos – mokytojų grupėms. Joje mokytojai turi galimybę atliekant praktines veiklas Vilniaus universiteto laboratorijose gilintis į konkrečiam mokomajam dalykui aktualias praktines problemas ir tyriamosios mokinių veiklos galimybes.

Balandžio 13 d. Gyvybės mokslų centre įvyko praktinis užsiėmimas tema „Mikroskopai, stereomikroskopai ir zoologinių objektų preparavimas“, kuriuos vedė dr. J. Turčinavičienė. Užsiėmimo metu biologijos mokytojai su lektore aptarė mikroskopų ir stereomikroskopų pritaikymo ypatumus. Sužinojo apie technologines naujoves, kurias dėstytojai naudoja universitete vesdami paskaitas (pvz. prie mikroskopų tvirtinamas vaizdo kameras, mobilią programėlę, kuri leidžia prisijungti prie mikroskopo kameros ir telefono ekrane matyti dėstytojo mikroskope matomą vaizdą). Mokytojai atliko praktinę užduotį – preparavo, tyrinėjo ir diskutavo apie slieko organų sistemą. Buvo aptartos panašių veiklų pritaikymo galimybės su vyresniųjų klasių mokiniais gimnazijose.

Mokymai įvairiomis mokytojams aktualiomis temomis tęsis ir gegužės mėnesį. Taip pat tęsiasi fizikos mokytojų grupės mokymai. Mokymų temos parinktos atsižvelgiant į atnaujintas dalyko bendrojo ugdymo programas.

Mokymus veda VšĮ Gamtos mokslų ugdymo centro ir Vilniaus universiteto dėstytojai praktikai.

Kitos naujienos