Mokymų programos „Gamtamoksliai tyrimai mokykloje“ dalyviai tęsia veiklas

Balandžio mėnesį startavo antroji „Gamtamokslių tyrimų mokykloje“ programos dalis. Ši mokymų dalis yra skirta dalykinėms – biologijos, chemijos – mokytojų grupėms. Joje mokytojai turi galimybę atliekant praktines veiklas Vilniaus universiteto laboratorijose gilintis į konkrečiam mokomajam dalykui aktualias praktines problemas ir tiriamosios mokinių veiklos galimybes.

Gegužės 8 d. Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakultete įvyko praktinis užsiėmimas chemijos mokytojams tema „Jonų atpažinimas ir nežinomos druskos tyrimas“, kurį vedė lektorius, VU doktorantas Vytautas Kavaliauskas bei doktorantė Agnė Kizalaitė.

Užsiėmimo pradžioje mokytojai turėjo paskaitą apie cheminius reagentus (kaip nesunkiai nustatyti ar galima turėti mokykloje, kaip ženklinti, kokios laikymo sąlygos ir pan.).

Po paskaitos dalyviai atliko įvairių jonų atpažinimo užduotis, panaudodami ne tik įprastus, bet ir rečiau sutinkamus būdus (pavyzdžiui, mikroskopinę analizę). Mokytojai šiuos metodus pritaikė bandydami išsiaiškinti nežinomos druskos cheminę formulę. Užsiėmimo metu lektorius mokytojams davė praktinių patarimų kaip be didelių investicijų mokymo procesą padaryti vizualesnį.


Mokymus veda VšĮ Gamtos mokslų ugdymo centro ir Vilniaus universiteto dėstytojai praktikai.

Kitos naujienos