Mokytojai dalyvavo įvadiniame projekto „Mokomės žaidžiant: pasaulio pažinimas kitaip“ susitikime

Ar kada nors pagalvojote, jog įprastą mokomąją medžiagą galėtų atstoti kompiuteriniai žaidimai? Taip. Tuo galėjo įsitikinti pilotinio projekto „Mokomės žaidžiant: pasaulio pažinimas kitaip“ nuotoliniame susitikime dalyvavę mokytojai.

„Šis projektas ir tai, ką daro Všį Edukraftas yra būtent apie tai, kaip sujungti abu dalykus – mokymąsi ir žaidimą, o svarbiausia per veiklą, kuri vaikams atrodo labai įdomi ir įtrauki, išmokyti juos daugiau. Turėjau galimybę pasiklausyti mokytojų patirčių iš kitų Lietuvos miestų, kurie jau nuo rugsėjo pradėjo mokytis dirbti su Minecraft education edition“ pamokose ir atsiliepimai buvo labai pozityvūs. Džiaugiuosi, jog jus sudomino šis renginys ir tikiuosi, jog norėsite visa tai išbandyti praktiškai kitą savaitę, o svarbiausia – tapsite pirmaisiais vedliais, kurie Vilniuje pilotuos šią naują ugdymo inovaciją“, – sveikinimo žodžiais mokytojus pasitiko Vilniaus švietimo pažangos centro direktorė Unė Kaunaitė.

Informacinio susitikimo metu projekto vadovė Rūta Mazgelytė mokytojus supažindino su projekto eiga. Tikslinę projekto grupę sudarys 10 mokytojų, kurie šiuo metu dirba su trečiokais. Svarbu, jog projekte dalyvaujančių mokyklų steigėjas būtų Vilniaus miesto savivaldybė, o ugdymo įstaiga užtikrintų, kad pamokų su „Minecraft education edition“ metu klasės mokiniai ir mokytojas turėtų prieigą prie kompiuterio, kuriame įdiegta „Windows 10“  versija. Informaciniame renginyje dalyvavusius mokytojus Rūta pakvietė į demonstracines pamokas su mentoriumi-lektoriumi 2022 m. sausio 24-25 dienomis 15.30 val., vėliau šie mokytojai bus kviečiami pildyti paraišką dalyvauti pilotiniame projekte. 

Daugiau informacijos apie „Minecraft education edition“ pamokas dalyviams papasakojo vienas iš Všį Edukraftas įkūrėjų Darius Kniūkšta ir mokytojų mentorius Paulius Jogminas. Iš viso programą sudaro 18 pamokų temų (36 akademinės valandos), o sukurta medžiaga skirta socialiniam ir gamtamoksliniam ugdymui. Pamokos su „Minecraft“ edukacine versija leidžia mokiniams įgyti naujų žinių ir atlikti užduotis virtualiame pasaulyje, dirbti komandomis arba savarankiškai. Atlikti tyrimai rodo, jog naudojant „Minecraft education edition“ pamokas gerėja mokinių pasiekimai, skaitymo ir rašymo įgūdžiai, atsiranda daugiau motyvacijos mokytis.

Lektoriai papasakojo, kaip atrodo „Minecraft education edition“ pamokos scenarijus. Iš pradžių mokytojai pristato temą į kurią mokiniai gilinsis pamokos metu. Tuomet mokiniai atlieka užduotis, kurių metu mokytojai įsitraukia, kontroliuoja atlikimo procesą, įsiterpia papasakoti daugiau. Pabaigoje laikas skiriamas apibendrinimui ir refleksijai.

Lektorius Paulius mokytojams pademonstravo, kaip atrodo pamokų medžiaga ir užduotys. Virtuali aplinka priklauso ir keičiasi nuo pasirinktos pamokos temos. Pamokos metu mokiniai sutinka įvairių personažų, kurie laukia jų su užduotimis. Pavyzdžiui, pamokoje apie valstybės simbolius, mokiniai sutinka Vincą Kudirką, kuris prašo pagalbos teisingai įvardinti eilutėse pasimetusius Lietuvos himno žodžius. Dirbdami komandose, vaikai keliauja į pilį ir bendradarbiaudami tarpusavyje atlieka užduotis, siekiant pagrindinio tikslo – pilyje iškelti Lietuvos trispalvę.

Kalbėdamas apie mokytojų patirtis lektorius akcentavo, jog žaidimų principų vedamos pamokos padeda mokytojams sudominti, įtraukti vaikus į mokymosi procesą. Nors skaitmeninių technologijų naudojimas gali kelti iššūkių, tačiau perpratus sistemą, tai tampa originaliu, kūrybišku mokymosi procesu, o jau paruoštas mokomasis turinys palengvina mokytojo pasiruošimą pamokai.

Visus informaciniame susitikime dalyvavusius mokytojus kviečiame registruotis į nuotolinę demonstracinę pamoką!

Registruokitės čia į nuotolinę demonstracinę pamoką, kuri vyks 2022 sausio 24 d., 15.30 val.

Registruokitės čia į nuotolinę demonstracinę pamoką, kuri vyks 2022 sausio 25 d., 15.30 val.

Registracija į demonstracinę pamoką vyksta iki 2022 sausio 21 d. 12:00 val. imtinai. Registracija gali baigtis anksčiau, jei užsipildys 25 vietos. Prisijungimo nuoroda ir kita svarbi informacija bus atsiųsta 2022 sausio 21 d. pasibaig

Kitos naujienos