Pirmoji FabLab mokytojų grupė baigė mokymų ciklo modulį apie 3D modeliavimą ir spausdinimą

Gruodžio 7 d. vyko mokymų ciklo „FabLab 101“ 3D modeliavimo ir spausdinimo modulio baigiamasis užsiėmimas pirmajai mokytojų grupei. Mokymus vedė lektorius Tautvydas Vitauskas.

Viso modulio metu grupė mokėsi dirbti su Fusion 360 ir Slic3r kompiuterinėmis programomis: efektyviai naudoti visas pagrindines programinės įrangos funkcijas bei pritaikyti jas savo poreikiams, o vaizdą kompiuterio ekrane paversti tikru 3D objektu.

Baigiamojo užsiėmimo metu mokytojai toliau gilino žinias apie programos Fusion 360 funkcijas, kurios reikalingos pirminio modelio tyrinėjimui ir jo eksportavimui 3D spaudai. Dirbant su Slic3r programa mokytojai aiškinosi, kaip paruošti modelį spausdinimui, kad šis būtų atspausdintas kokybiškai bei ko reikėtų vengti ruošiant modelį spaudai.

Lektorius Tautvydas pasakojo, kad programoje nusibraižius modelį, svarbu įsitikinti, ar visos jo detalės tinkamai veiks ir realybėje. Patikrinimui skirtos ir tam tikros funkcijos, kurias lektorius pademonstravo mokymų metu, o mokytojai jas pritaikė naudodamiesi Fusion 360 programa.

Toliau mokytojai dirbo su Slic3r programa, skirta sukurto modelio įsikėlimui ir jo 3D spausdinimo paruošimui. Tautvydas pristatė programos nustatymus, programoje parenkamus spausdintuvo paruošimo įrankius modelio spausdinimui bei pasakojo apie konkretiems gaminiams spausdinti pritaikytus 3D spausdintuvus, skirtingas plastiko rūšis, kurios gali būti naudojamos spausdinimui. Lektorius pristatė internetinę svetainę, skirtą atsisiųsti ir atsispausdinti kitų žmonių sukurtus modelius. Mokytojai mokėsi, kaip įsikelti modelį į programą ir tinkamai nustatyti spausdinimo nustatymus.

Užsiėmimo pabaigoje Tautvydas mokytojams pademonstravo vieną iš 3D spausdintuvų ir spausdinimui paruošė naują gaminį.

Tikimės, jog iš pirmojo modulio mokytojai išsinešė įdomių bei praktiškų žinių, kurias sėkmingai pritaikys tolimesniuose darbuose!

Iš viso „FabLab 101“ mokymų cikle dalyvauja dvi besimokančiųjų grupės. Pirmosios mokytojų grupės laukia dar du moduliai – apie CNC frezavimo staklių naudojimą ir elektroniką/robotiką. Antroji grupė tęsia pirmąjį modulį apie elektroniką.

Mokymų ciklo programą parengė ir vykdo VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“.

Kitos naujienos