Prasidėjo mokymų ciklas „FabLab 101“

Spalio 12-14 d. prasidėjo mokymų ciklas „FabLab 101“. 40 mokytojų (2 grupės po 20 mokytojų) iš FabLab dirbtuves įsirengusių mokyklų savo įgūdžius tobulins iki balandžio mėnesio. Mokymų ciklo metu mokytojai atliks praktines užduotis ir turės galimybę viską išsibandyti savo mokyklose. Programą sudaro 3D modeliavimo ir spausdinimo, CNC frezavimo staklių naudojimo, Elektronikos/robotikos modulio moduliai. Mokymų ciklo programą parengė VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“.

Spalio 12 d. mokymų modulį apie 3D modeliavimą ir spausdinimą pradėjo pirmoji grupė. Lektorius Tautvydas Vitauskas mokytojus supažindino su pagrindinėmis Fusion 360 programinės įrangos funkcijomis. Kituose šio modulio užsiėmimuose mokytojai mokysis efektyviai naudoti visas pagrindines programinės įrangos funkcijas, pritaikyti jas savo poreikiams, vaizdą kompiuterio ekrane paversti tikru 3D objektu.

Spalio 14 d. antrajai grupei prasidėjo modulis apie elektroniką ir robotiką. Lektorius Gintaras Jonaitis dalyvius būsimiems praktiniams užsiėmimams „apšildė“ su paskata apie žmogaus pojūčius, elektronikos ir robotikos inovacijas, atskleidė žmogaus pojūčių ir elektronikos veikimo sąsajas. Kituose užsiėmimuose mokytojai mokysis įrašyti programinį kodą į Arduino mikrovaldiklius, prijungti jutiklius, pajudinti pavaras ir pan. Kaip sako lektorius – išmoks nebijoti sudeginti elektronikos.

Abiems grupėms linkime sėkmės, drąsiai bandyti, klysti ir vėl bandyti, patirtimis dalintis tarpusavyje. Didžiausia stiprybė yra šalia esantys ir visada pasiruošę padėti kolegos.

Kitos naujienos