Rudens forumai vadovams – įsiklausyti, klausti, kalbėtis

Rugsėjis – metas, kai ugdymo įstaigose darbai veja darbus. Ugdymo įstaigos vadovui reikia spręsti daugybę klausimų, susijusių su ugdymo procesu, personalo motyvavimu ir pandemijos valdymu. Šie klausimai aktualūs daugeliui vadovų, todėl labai svarbu juos aptarti drauge su kolegomis, diskutuoti, dalintis patirtimis.

Jau tradicija tapo Vilniaus miesto ikimokyklinių ir bendrojo ugdymo įstaigų vadovams susirinkti į švietimo aktualijų aptarimui skirtus Rudens forumus. Paprastai rugsėjį vykstantys forumai trunka dvi dienas ir vyksta ne Vilniuje. Atsitraukus nuo miesto šurmulio ir pasibaigus oficialiai forumų daliai, vadovai svarbių klausimų diskusijas, dalijimąsi patirtimis tęsia neformalioje aplinkoje.

Rugsėjo 7–8 dienomis Palangoje vykusiame forume „Gero darželio link…“ susitiko 103 Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai. Dalyvius pasveikino Mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė ir administracijos direktorės vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja. Vadovai klausė dr. Kęstučio Trakšelio pranešimo apie profesinį bendravimą ir įvaizdžio formavimą ugdymo įstaigose bei dr. Sigitos Burvytės pranešimo apie vadovo asmenines savybes ir pokyčius valdant ugdymo įstaigą, o vėliau išsiskirstė į diskusijų grupes. Grupėse buvo aptarti finansų valdymo ir apskaitos, duomenimis grįsta vadybos klausimai, sveikatingumo paso galimybės vaikų sveikatos stiprinimui.

Šiame forume vyko ir Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos tarybos rinkimai. Naujai išrinktai asociacijos tarybai, kuriai vadovaus Eglė Varnienė, linkėta didžiausios sėkmės. Ilgametei asociacijos vadovei Elenai Markevičienei ir jos komandai padėkota už nuoširdų ir atsakingą darbą.

Rugsėjo 23-24 dienomis į Rudens forumą Druskininkuose, rinkosi Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigų vadovai. Renginyje dalyvavo 90 mokyklų vadovų, savivaldybės atstovų, pranešėjų bei moderatorių. Forume pranešimus skaitė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Nacionalinės švietimo agentūros, VšĮ Vilniaus švietimo pažangos centro, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos pranešėjai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Švietimo pagalbos skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė kalbėjo apie įtraukųjį ugdymą ir kaip pasirengti jo įgyvendinimui. Taip pat atsakė į vadovų keliamus klausimus apie pagalbos mokykloms organizavimą, papildomas patalpas vaikams su specialiaisiais poreikiais, priemones ir specialistus.

Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė ir agentūros atstovai Asta Ranonytė, Vaino Brazdeikis, Žaneta Vaškevičienė, Saulė Vingelienė, Inga Nekrošienė pristatė Ugdymo turinio atnaujinimo naujienas ir ką apie atnaujinimą turėtų žinoti mokyklos vadovas. Vilniaus švietimo pažangos centro tyrėjai–analitikai dr. Pranas Gudynas ir Jūratė Litvinaitė skaitė du pranešimus. Pranas – apie mokymosi praradimus, pasiekimų atotrūkius ir jų įveiką, o Jūratė pranešimą intriguojančiu pavadinimu „Užsakymas: pagaminti mokytojo autoritetą“. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorius Rytis Komičius dalijosi išmoktomis pradedančiojo vadovo pamokomis pandemijos kontekste.

Rudens forumai – tai vieta, kur susitinka vadovai. Čia jie ne tik diskutuoja, sprendžia aktualius klausimus, bet ir betarpiškai bendrauja. Įsiklausyti, klausti, kalbėtis – taip lengviau įveikti kylančius iššūkius, atrasti sprendimus ir patirti bendrystę.

Forumus organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ Vilniaus švietimo pažangos centras, Vilniaus skyriaus ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir mokyklų vadovų asociacijos.

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų forumo akimirkos:

Kitos naujienos