Šią savaitę Vilniaus FabLab mokyklų ir naujovėmis besidomintys mokytojai dalyvavo seminarų ciklo „FabLab vitaminai“ seminare „Fab Lab – dalykų susitikimo vieta mokykloje“. Nuotolinį užsiėmimą vedė technologijų mokytojai: Donatas Kriukas (Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija) ir Jolita Stapurevičiūtė (VGTU inžinerijos licėjus, Vilniaus „Minties“ gimnazija, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija).
Lektoriai dalinosi savo patirtimi, kaip FabLab pasitarnauja mokyklos bendram gyvenimui, kaip ir kokios FabLab dirbtuvėse kuriamos edukacinės priemonės, dekoracijos, suvenyrai ir kiti objektai.
Užsiėmimą Donatas pradėjo su klausimu: kokį vaidmenį FabLab atlieka kiekvieno iš mokytojų mokyklose? Dauguma dalyvių sutiko, jog FabLab dirbtuvės jų mokyklose veikia kaip neformalaus ugdymo ir pamokas papildanti erdvė. Dalis mokytojų teigė, kad FabLab – tai atskirta erdvė su atskiromis veiklomis, edukacinių priemonių kūrimo vieta, mažai išnaudojama erdvė ir kt. Keletas dalyvaujančių mokytojų įvardijo, jog kolkas neturi FabLab savo mokykloje.
Mokytojas Donatas pasakojo apie FabLab pritaikymą savo mokykloje. Anot lektoriaus, FabLab gali tapti erdve, siejama su pamokomis ir renginiais. Tai byloja ir mokyklos nuveikti darbai, sukurtų edukacinių priemonių pavyzdžiai.
Mokytojas dalinosi savo patirtimi, kai rugsėjo 1-osios proga, prasidėjus įvadinėms pamokoms, mokiniai gavo užduotį sugalvoti žodį, kuris jiems asocijuojasi su technologijų pamokomis. Naudojantis FabLab įranga, mokinių sugalvoti žodžiai buvo išpjauti iš medienos ir perkelti į realybę. Tai ne vienas pavyzdys, kai renginių ar kitų minimų progų metu buvo pasinaudota FabLab dirbtuvėmių teikiamomis galimybėmis.
Vienas didesnių projektų, kuriame dalyvavo Salomėjos Nėries gimnazijos mokiniai – tai „Šviesų festivalis“. Šiam projektui buvo pagaminti trys nameliai gimnazijos sode, o kiekvienas iš jų atskleidė skirtingą pojūtį – kvapų, garsų ir šilumos. „Šiam projektui mums reikėjo labai daug FabLab įrangos pritaikymo – litavimo, LED patirčių sujungti lemputes, mat visi šie nameliai švietė įvairiomis spalvomis… tačiau projektas pasiteisino ir sulaukė didelio susidomėjimo.“ – pasakojo Donatas. Kiti renginiai ir projektai, kuriems mokykla pritaikė FabLab įrangą: Sausio 13 d. minėjimas, Vilniaus žemėlapis „Kur gyveni“, šimtadienis, krikštynos, mokytojų diena, Kalėdos ir kt. Mokytojas pristatė ir būsimą užduotį, kurią skirs mokiniams – sukurti originalius kalėdinius žaisliukus integruojant QR kodų grafiką.