Šešiose sostinės mokyklose sėkmingai įgyvendinta ,,Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ programa

2021–2022 mokslo metais šešiose sostinės mokyklose kartu su kūrybinių sričių profesionalais sėkmingai įgyvendinta programa „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje, kuri jau penktus metus vyksta įvairiose Lietuvos vietovėse.

Programa „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ skirta padėti mokiniams ir mokytojams įgyvendinti gilų mokymosi procesą, kuris stiprina kūrybingumą ir kritinį mąstymą, žinių pritaikomumą ir išliekamumą, padeda sukurti dialogu, bendradarbiavimu pagrįstus santykius, stiprinti bendruomeninius ryšius mokykloje. Mokymosi procese jungiamos skirtingos disciplinos (pavyzdžiui, anglų kalba, istorija ir lietuvių kalba arba matematika, istorija ir biologija), naudojami įvairūs kūrybos ir tyrinėjimo metodai. Tokiu būdu siekiama ugdyti vaikams reikalingus gebėjimus, ypač kūrybingumą ir kritinį mąstymą.

Vilniaus miesto mokyklos kartu su kūrybinių sričių profesionalais įgyvendino mokinių tyrinėjimo projektus ir subūrė mokytojų klubus. Mokinių tyrinėjimo projektai įgyvendinti siekiant atsakyti į individualiai išsikeltą tyrinėjimo klausimą. Projekto įgyvendinimo metu mokiniai apsilankė ne tik mokyklos, tačiau ir kitose edukacinėse erdvėse (muziejuose, teatruose, galerijose ir t.t.). Kaip ir mokinių komandos, taip ir mokytojų klubai išsikėlė iššūkius, o siekdami juos išspręsti atrado kūrybingų sprendimų, įsitraukė į veiklas, aplankė skirtingas erdves ir sustiprino mokyklos bendruomenės ryšius.

Džiaugiamės ir didžiuojamės Vilniaus miesto mokyklų atsakingu noru ieškoti, tyrinėti, pažinti, keisti ir keistis. Dalyvaudamos programoje, mokyklų bendruomenės sukaupė daugybę įdomių patirčių, rado gausybę kūrybinių sprendimų. Su nekantrumu laukiame programoje dalyvavusių mokytojų klubų bendruomenių susitikimo, kuris planuojamas 2022 m. birželio pradžioje.

Susipažinkite su 2021–2022 m. Vilniaus mokyklų projektų apžvalga.

Programą „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ įgyvendina „Edu Vilnius“, bendradarbiaudamas su profesionalia kūrėjų bendruomene „Kūrybinės jungtys“.

Nuotr. autorius „Kūrybinės Jungtys“

Kitos naujienos