Startavo skirtingo pažangumo lygių FabLab mokymai

Spalio 11 ir 12 d. VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ įvyko pirmieji „FabLab 101“ ir „FabLab 201“ mokymų ciklo užsiėmimai Vilniaus FabLab mokyklų mokytojams. 

„Vilniuje, savivaldybės iniciatyva, jau įrengtos 36 FabLab laboratorijos – tai unikalus Vilniaus miesto projektas. Šių praktinių mokymų tikslas – užtikrinti, kad mokytojai jaustųsi drąsiai, eksperimentuotų kartu su savo mokiniais, ir kad tokios technologijos kaip 3D spausdintuvai būtų įtraukiamos į ugdymo turinį ir popamokinę veiklą.“ – susirinkusius dalyvius sveikino EDU Vilnius direktorė Unė Kaunaitė. 

Mokymų programos organizuojamos dviem pažangumo lygiais: „FabLab 101“ ciklas skirtas pradedantiesiems ir norintiems tobulėti Vilniaus FabLab mokyklų mokytojams, o „FabLab 201“ yra pažengusio ciklo mokymų lygis, kuris skirtas mokytojams, jau lankiusiems mokymų ciklą „FabLab 101“ 2021-2022 m. m. ir norintiems toliau gilinti žinias bei tobulinti įgūdžius.  

Šiuos mokymų ciklus sudaro skirtingo turinio trys teminiai moduliai: 3D modeliavimo ir spausdinimo modulis, CNC frezavimo staklių naudojimo modulis ir Elektronikos/robotikos modulis. Visų modulių metu yra atliekamos praktines užduotys ir sudaroma galimybę viską išsibandyti savo mokyklos FabLab dirbtuvėse.   

Mokymus veda lektoriai Tautvydas Vitauskas, Rokas Bagdonas ir Audrius Krukonis. Mokymų metu kiekviename lygyje planuojama įvykdyti po 11 užsiėmimų, ciklai vyks iki 2023 m. balandžio mėnesio pabaigos.  

Kitos naujienos