Vilniaus FabLab mokyklų mokytojus kviečiame į mokymų ciklą „FabLab 101“

Norėtumėte išmokti, kaip vaizdą kompiuterio ekrane paversti tikru 3D objektu? Kaip tinkamai naudotis CNC frezavimo staklėmis? O gal įrašyti programinį kodą į Arduino mikrovaldiklius? Visa tai ir dar daugiau sužinosite dalyvaudami mokymų cikle „FabLab 101“. 

„FabLab 101“ mokymų ciklas skirtas pradedantiesiems ir norintiems tobulėti Vilniaus FabLab mokyklų mokytojams. Esant galimybei į mokymus priimami ir kitų Vilniaus mokyklų mokytojai, kurie domisi mokymų ciklo temomis ir norėtų patobulinti savo įgūdžius 

Mokymai vyks 2022 spalio 12 d. – 2023 balandžio 28 d. laikotarpiu VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“.

Registracija į mokymus vyksta iki rugsėjo 23 d. arba kol užsipildo grupė.  

Norėdami užsiregistruoti į mokymus spauskite čia. 

Ciklą sudaro trys moduliai: 

  • 3D modeliavimo ir spausdinimo modulyje išmoksite dirbti Fusion 360 ir Slic3r kompiuterinėmis programomis: efektyviai naudoti visas pagrindines programinės įrangos funkcijas bei pritaikyti jas savo poreikiams, o vaizdą kompiuterio ekrane paversti tikru 3D objektu! Lankydami pradedančio lygį išmoksite 3D modeliavimo pagrindų t.y. dvimatės ir trimatės erdvės pagrindai/erdvinio modelio sukūrimas ir redagavimas. 
  • CNC frezavimo staklių naudojimo modulio metu susipažinsite ir išmoksite naudotis Fusion 360 Manufacture“ paketu, tinkamai parinkti darbo instrumentus, medžiagas ir optimalius darbo režimus staklėms. 
  • Elektronikos/robotikos modulio metu išmoksite įrašyti programinį kodą į Arduino mikrovaldiklius, prijungti ir nuskaityti jutiklių duomenis, valdyti reles, pavaras. Susipažinsite, kaip žmogaus pojūčiai perkeliami į robotus, kad jie galėtų atlikti elementarias funkcijas. 

Visų modulių metu atliksite praktines užduotis ir turėsite galimybę viską išsibandyti savo mokyklos FabLab dirbtuvėse. 

Jums padės šauni lektorių komanda: Tautvydas Vitauskas, Rokas Bagdonas ir Andrius Katkevičius. 

Tautvydas – 3D modeliavimo ir spausdinimo guru. Jis sako, kad kurti naudojantis 3D projektavimo technologijomis gali kiekvienas – nuo pradinių klasių mokinių iki senjorų.  

Rokui „Mechantronikos ir robotikos“ studijų dėka konstravimas tapo ne tik darbu, bet ir gyvenimo būdu. Jis nuolat domisi inovacijomis ir jas pritaiko kasdieniame gyvenime.  

Andrius – elektroninių įtaisų projektavimo ir programavimo mentorius, turintis ilgametę patirtį dirbant su moksleiviais ir mokytojais: android programėlių programavimo ir robotikos būreliai 9-12 kl., moksleiviams bei mokytojams, ViniusTech ateities inžinerijos nuotolinės platformos mentorius. 

Daugiau informacijos apie mokymų ciklą „FabLab 101“ ir užsiėmimų tvarkaraštis. 

Kilus klausimams, rašykite ruta.mazgelyte@vilnius.lt 

 

Kitos naujienos