Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų vadovai susitiko forume

Rugsėjo 22–23 dienomis vyko sostinės bendrojo ugdymo mokyklų vadovų forumas, kuriame dalyvavo Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigų vadovai, Vilniaus miesto savivaldybės ir EDU Vilnius atstovai.  

Pirmąją forumo dieną pranešimą apie krašto apsaugos sistemą skaitė Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus. Po pietų bendrojo ugdymo įstaigų vadovai gilino savo žinias apie civilinę saugą ir sužinojo vertingų patarimų, kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms. Šia tema įžvalgomis dalinosi Vilniaus Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius. Po šios dalies vadovai buvo kviečiami apsilankyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Varėnos rinktinės Druskininkų užkardoje.  

Su tykančiomis grėsmėmis nacionaliniam saugumui dalyvius supažindino Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento, Strateginės komunikacijos skyriaus vedėja Aurelija Vernickaitė. 

Antrąją forumo dieną Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigų vadovai turėjo galimybę susipažinti su EDU Vilnius vykdomomis programomis bei išklausyti naudingų įžvalgų apie Vilniaus miesto švietimo stebėseną, pedagogų trūkumo sprendimus, NMPP ir VBE rezultatus, Vilniaus miesto situaciją apie matematikos pasiekimus, Tūkstantmečio mokyklų programą ir greitu metu prasidėsiantį projektą „Vilnius yra mokykla“.

Forumo dalyviai aktyviai įsitraukė į darbą grupėse tema „Kaip gyvensime 2022/2023 m. m.?“ ir apžvelgė įvairius probleminius klausimus: diskutavo apie VBE ir PUPP prastėjančius matematikos rezultatus, esamus ir galimus Vilniaus sprendimus pedagogų trūkumo mažinimui, ugdymo turinį 70/30 ir kaip jam ruoštis, pateikė lūkesčius EDU Vilnius komandai ir kt.  

Tikimės, jog forumo metu įgytos naujos patirtys, žinios mokyklų vadovams suteiks drąsaus požiūrio ir inovatyvių įdėjų. Dėkojame visiems forume dalyvavusiems Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigų vadovams ir linkime sėkmingų mokslo metų!  

Kitos naujienos