Vilniaus švietimo pažangos centras pristato naują prekių ženklą ir įvaizdį

Vilniaus švietimo pažangos centras, atsakingas už švietimo kokybę Vilniaus mieste, keičia savo vardą į „Edu Vilnius“. Pokyčiams įstaiga ryžosi dėl vis augančių veiklos apimčių, noro būti modernesniems ir lengviau atpažįstamiems tarp vilniečių, bei atliepti augantį įstaigos tarptautiškumą.

„Trumpinys „Edu“ pasirinktas todėl, kad yra lengvai atpažįstamas ir Lietuvoje, ir tarptautinėje erdvėje. Vilniaus švietimo pažangos centras turi naują tarptautinio masto užduotį – kartu su „Bloomberg Philanthropies“ įgyvendinti Vilniaus kaip atviros mokyklos projektą, už kurį laimėjome milijoną dolerių. Tad tarptautiškai atpažįstamas prekės ženklas „Edu Vilnius“ yra reikalingas ir į ateitį žvelgiantis sprendimas“, – sakė vicemeras Tomas Gulbinas.

Įstaiga naujuoju logotipu siekia būti moderni, nebijanti žaismės ir eksperimentų, taip atliepiant Vilniaus švietimo kryptį.

„Vilniaus miestas plečia savo veiklas švietimo srityje, diegia vis daugiau inovacijų. Norisi, kad įstaigos pavadinimas pabrėžtų šias kryptis ir taptų lengvai atpažįstamais Vilniaus švietimo namais,“ – teigia „Edu Vilnius“ vadovė Unė Kaunaitė.

Naujajame logotipe atsispindi Vilniaus švietimo bendruomenei atpažįstama simbolika: Gedimino pilies kontūras, papildytas knygos elementu ir sostinės pavadinimo užrašu. Logotipe esanti raudona spalva atkartoja Vilniaus miesto spalvą, mėlyna ir geltona spalvos simbolizuoja išmintį, mokslo šviesą.

„Edu Vilnius“ skatina Vilniaus miesto pedagogų, vadovų ir kitų švietimo darbuotojų profesinių kompetencijų plėtojimą, inovacijų diegimą ugdymo įstaigose, bei siekia aukštesnės ugdymo kokybės Vilniaus miesto švietimo įstaigose. Siekiant visapusės švietimo pažangos įstaiga prisideda prie Vilniaus miesto savivaldybės švietimo politikos formavimo ir jos įgyvendinimo.

Vienas iš naujausių projektų, kurį kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuos ir įgyvendins „Edu Vilnius“ – Vilniaus kaip atviros mokyklos idėjos išpildymas. Sostinei laimėjus Niujorko mero Michaelo Bloombergo „Bloomberg Philanthropies“ fondo Pasaulinį merų iššūkį, fondas skyrė 1 mln. JAV dolerių šio projekto įgyvendinimui. Pergalę Vilniaus miestui vainikavo konkursui pateikta idėja paversti visą miestą atvira mokykla.

„Edu Vilnius“ nuo 2017 m. veikė kaip VšĮ Kultūros ir švietimo centro Vilniaus mokytojų namai dalis, o nuo 2021 m. liepos 1 d. tapo atskira įstaiga VšĮ Vilniaus švietimo pažangos centras.

Naująjį prekių ženklą kūrė agentūra „Stand UP“.

Kitos naujienos