Vilnius laimėjo „Bloomberg Philanthropies“ miestų konkursą

Džiaugiamės, jog Vilnius nurungė virš 600 pasaulio miestų ir laimėjo 1 mln. JAV dolerių buvusio Niujorko mero Michaelo Bloombergo fondo „Bloomberg Philanthropies“ 2021 m. rengtame Pasauliniame merų iššūkyje, kuriame iš viso dalyvavo 631 miestas, o laimėtojais tapo vos 15 pasaulio miestų.

Sėkmę Vilniaus miestui garantavo konkursui pateikta idėja paversti sostinę atvira mokykla. 

Tai, kad Vilniaus miesto idėja laimėjo miestų iššūkį, yra išskirtinis pripažinimas, tarptautinėje erdvėje iškeliantis ne tik Vilniaus miestą, bet ir mūsų švietimąKartu su komanda be galo intensyviai dirbome keturis mėnesius, siekdami išgryninti savo idėją, ir aš labiau džiaugiuosi, kad mūsų idėja sudomino ir kitus. Viliuosi, kad noru mokytis mieste per keletą metų užkrėsime dar ne vieną miestą “, – laimėjimu džiaugėsi Vilniaus švietimo pažangos centro direktorė Unė Kaunaitė. 

Vilniaus kaip atviros mokyklos projekto tikslas – paversti sostinę mokymosi erdve, siūlant mišrųjį mokymosi būdą, kuomet tradicinės pamokos mokyklų klasėse derinamos su vykstančiomis miesto muziejuose, parkuose, įmonėse ir kitose viešosiose erdvėse.

 

Per įvairių ugdomųjų dalykų prizmę įmonės turės galimybę pristatyti savo verslus, karjeros galimybes ir padėti mokiniams suprasti ugdomųjų dalykų prasmę darbe. Siekiant užtikrinti visoms mokykloms patogų ir lengvai prieinamą mišraus ugdymo pamokų naudojimą, bus kuriama skaitmeninė pamokų mieste platforma, kurioje mokytojai galės rasti partnerių siūlomas pamokas, pasinaudoti ugdymo programas atitinkančiais pamokų planais arba patys įkelti savo pamokų turinį. 

Šis projektas sostinėje įsikūrusioms organizacijoms ir įmonėms atveria galimybę prasmingai socialinės atsakomybės veiklai. 

Vilniaus kaip atviros mokyklos projektui įgyvendinti fondas „Bloomberg Philanthropies“ ne tik suteiks 1 mln. JAV dolerių, bet ir visą trejus metus truksiantį projekto įgyvendinimo laikotarpį teiks reikiamą pagalbą bei konsultacijas. 

Projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus švietimo pažangos centras.

Kitos naujienos