Vizitas Suomijoje pagilino mokytojų žinias apie mokymo(si) platformą Eduten Playground

Lapkričio 2–5 d. kartu su mokytojų komanda iš Vilniaus mokyklų EDU Vilnius ir savivaldybės atstovai lankėsi Suomijoje. Pagrindinis kelionės tikslas – geriau susipažinti su mokymo(si) platformos Eduten Playground taikymu mokyklose, tyrimų ir plėtros galimybėmis.

Eduten Playground – tai kompiuterizuota matematikos mokymo(si) platforma, moksliškai pagrįsta šiuolaikinės matematikos didaktikos ir pedagogikos tyrimais, taip pat pasižyminti labai gera mokymosi duomenų analitika, pritaikyta mokinio, klasės ir mokyklos lygmenų pažangos ir pasiekimų stebėsenai.

„Eduten Playground platforma plėtojama jau 15 metų Turku universitete Suomijoje, ja naudojasi daugiau nei 40 šalių pasaulyje, šiemet ji sulaukė UNICEF EdTech konkurso pripažinimo. Vilnius išsiskiria kaip miestas, strategiškai pasirinkęs naudoti šią platformą, todėl sulaukiame išskirtinio platformos kūrėjų dėmesio, ir vizito metu siekėme išsiaiškinti, kaip galėtume dar geriau pasinaudoti suomių sukaupta patirtimi“, – dalinasi Unė Kaunaitė, EDU Vilnius vadovė.

Vizito metu vyko darbiniai susitikimai su vienais iš Eduten platformos įkūrėjų ir CEO Henri Muurimaa ir Turku universiteto Mokymosi analitikos centro vadovu Prof. Mikko-Jussi Laakso.

Eduten Playground kūrėjai dalinosi savo patirtimi, įžvalgomis pritaikant šią platformą Lietuvos mokiniams.

Švietimo koordinatorių komanda taip pat susitiko su Turku miesto savivaldybės švietimo specialistais, pasidalindami gerosiomis miestų praktikomis. Mokytojų komanda intensyviai dirbo su Eduten Playground platformos konsultantais, ne tik gilindami platformos naudojimo galimybes, bet ir siūlydami uždavinių pakeitimus, siekdami, kad platforma geriau derėtų su Lietuvos bendrojo ugdymo programomis.

Taip pat aplankyta Martela-Syvälahti bendruomenės centras-mokykla, pastatyta vos prieš kelerius metus. Mokyklos administracija pristatė unikalią mokyklos ugdymo filosofiją, pasidalino savo įžvalgomis.

Helsinkyje susitikta su Suomijos nacionalinės švietimo agentūros patarėju švietimo klausimais Leo Pahkin.

Mokytojai po kelionės dalinosi įspūdžiais apie įgytą naują patirtį, naudingas diskusijas, džiaugėsi, jog dirbdami su Eduten Playground juda teisinga linkme ir iš kelionės grįžta su dar didesne motyvacija. „Labai patiko diskutuoti ne tik su suomiais, bet ir su mūsų mokytojomis. Pasidalinome patirtimi ir kiekviena išsinešėme dar daugiau žinių bei praktinio Eduten panaudojimo galimybių“, – pasakoja matematikos mokytoja Donata.

Vilniaus miesto savivaldybė sudaro sąlygas 1–8 klasių mokiniams mokytis matematikos inovatyviai, naudojantis matematikos mokymo(si) platforma Eduten Playground. Šiemet tokių – net 73 Vilniaus m. mokyklos, joms paskirstyta beveik 28000 virtualios mokymo(si) platformos licencijų.

Kitos naujienos