Atviras Vilnius

Siekiame paversti miestą atvira mokymosi erdve ir skatiname mokymąsi už klasės ribų: Vilniaus gatvėse, parkuose, muziejuose, verslo įmonėse ir kitose organizacijose.

Programos faktai

3

metus truksiančio projekto Vilniaus kaip atviros mokyklos įgyvendinimo metu, „Bloomberg Philanthropies“ fondas teiks reikiamą pagalbą bei konsultacijas.

130

mokytojų dalyvavo kūrybiškumą skatinančiuose mokymuose kartu su „,Kūrybingumo mokykla“ 2021 m.

77

mokytojai 2022 m. baigė mokymus apie fenomenais grįstą ugdymą ir 43 iš jų fenomenais grįstą ugdymą sėkmingai išbandė taikydami praktikoje. 6 mokyklose pasirinkti ir tyrinėti 9 fenomenai.

Veiklos

Vilnius yra mokykla

Projekto tikslas

Padėti kurtis ir plėstis mišriai ugdymo sistemai, kūrybiškai išnaudojant Vilniaus erdves ir skatinant mokyklas vis labiau tradicines pamokas klasėse derinti su pamokomis sostinės viešosiose erdvėse. Ši dermė suteikia daugiau laisvės individualiam mokinių kūrybiškumo augimui, žadina smalsumą ir juos stipriai motyvuoja, nes žinios iškart siejamos su patyrimu, dalykai integruojami, lavinami universalūs įgūdžiai.

Projekto veiklos

Sostinė – atvira mokslo, verslų ir kultūrų istorijos terpė, kurioje glūdi kiekvienam ugdomajam dalykui vertingi šaltiniai. Vilniuje įsikūrusiose pažangiausiose laboratorijose gali vykti biologijos, fizikos ir chemijos pamokos. Muziejuose ir galerijose galima patirti istoriją ir menus. Mokiniai gali eiti į kiną žiūrėti originalios versijos filmus ir taip lavinti kalbos įgūdžius.

Per įvairių ugdomųjų dalykų prizmę įmonės gali pristatyti savo verslus: su 3D modeliais dirbanti įmonė gali pasiūlyti integruotą matematikos ir dailės pamoką, o geografijos ir užsienio kalbos pamoka gali vykti transporto bendrovėje ar nekilnojamojo turto agentūroje. Atvirame Vilniuje kiekvienas gali surasti savo vietą.

Projekto rezultatas

Mišraus ugdymo pamokų erdvių ir turinio siūlymai turi tapti lengvai prieinami ir intuityviai patogūs naudotis. Kuriama speciali virtuali skaitmeninė pamokų mieste platforma: mokyklos galės rasti partnerių siūlomas pamokas ir į jas registruotis, mokytojai galės pasinaudoti šalies ugdymo programas atitinkančiais jau sukurtais pamokų planais arba patys įkelti savo pamokų turinį.

Projekto partneriai

  • Vilniaus miesto savivaldybė
  • Sostinėje įsikūrusios įstaigos ir įmonės

Šis projektas – puiki galimybė įmanomai prasmingiausiai jų socialinės atsakomybės veiklai.


Kontaktinis asmuo

Projektų vadovė Snieguolė Kavoliūnienė

Snieguole.Kavoliuniene@vilnius.lt

Fenomenais grįstas ugdymas

„Edu Vilnius“ bendradarbiaudami su „Kūrybingumo mokykla“ tęsia kūrybingumo ugdymo mokymus Vilniaus miesto mokytojams. Pagrindinis dėmesys skiriamas fenomenais grįstam ugdymui. Mokymų dalyviai turi galimybę susipažinti su teoriniais tokio ugdymo aspektais, sudaroma galimybė pabendrauti su fenomenais grįsto ugdymo eksperte iš Suomijos.

Vilniaus miesto mokyklos: Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazija, Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija, Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija, Vilniaus Pavilnio progimnazija ir Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazija bendradarbiaudamos su „Kūrybingumo mokyklos“ komanda ir kitais mokslininkais, įvairių sričių kūrėjais, praktiškai išbando fenomenais grįstą ugdymą.

2022 m. fenomenais grįsto ugdymo Vilniaus mokyklų projektų pristatymai


Kontaktinis asmuo:

Projektų vadovė Asta Morkūnienė

Asta.Morkuniene@vilnius.lt

Naujienos