„Edu Vilnius“ metinė veiklos ataskaita 2023

Data: 2024-02-22

Sudėliojome, suskaičiavome, pamatavome, aprašėme ir visus 2023-iuosius suguldėme „Edu Vilnius“ metinėje veiklos ataskaitoje.

Mieli vilniečiai, švietimo bendruomenės nariai,

Šiemet visko buvo gausu – dėl to ir ataskaita „pastorėjusi“. Išskirti tik kelias veiklas sunku, tačiau kaip niekad ryški tema šiemet buvo pedagogų trūkumas Vilniuje. Todėl didelę įstaigos energijos dalį kartu su savivaldybe nukreipėme į šią sritį: dar gausiau finansavome studijas, atlikome atskirą tyrimą, plėtėme naujų mokytojų pritraukimo programą, tobulinome pagalbą pradedantiems... Be to, ir toliau stengiamės parodyti dėmesį pedagogams išskirtinėmis Mokytojų savaitės veiklomis ir stiprinti pagalbą ilgamečiams mokytojams per metodines veiklas.

Norisi paminėti ir mums ypač rūpimą darnumo temą, kurioje ne tik sulaukėme pastiprinimo ir su „Kurk Lietuvai“ projektų vadove atlikome švietimo įstaigų analizę, bet ir organizavome konkursą „Tvariau“, išplėtėme dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvą, ėmėmės mokymų programos ir turėjome ne vieną gražią partnerystę.

Projektas „Vilnius yra mokykla“ vis garsiau skamba tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje – sulaukėme ne vienos publikacijos užsienio spaudoje, o projekto platforma buvo pripažinta geriausiu skaitmeniniu šių metų švietimo sprendimu konkurse „Skaitmeninis knygnešys“!

Nors kaip atskira institucija atšventėme dar tik dvejų metų gimtadienį, bet atstovaudami sostinę vis labiau jaučiame, kad negalime užsidaryti tik Vilniuje. Džiaugiamės, kad tokios iniciatyvos kaip bandomasis Valstybinis matematikos brandos egzaminas sudomino daugiau nei šimtą mokyklų už Vilniaus ribų, o festivaliui „Būtent“ pakvietus prisijungti, Birštone suorganizavome visą dieną diskusijų, pranešimų ir veiklų palapinėje „MOKYKLA: SĖSK, 2.0“, kurioje sulaukėme būrio švietimu susidomėjusių žmonių iš visos Lietuvos.

Apskritai šie metai išsiskyrė partnerysčių ir tarptautinių veiklų gausa. Vis daugiau organizacijų kreipiasi į mus, kviesdami sujungti jėgas ir kartu įgyvendinti įvairius pozityvius pokyčius – nuo skaitymo kampelių iki mokymų apie klimato kaitą. Vilniaus vardą stengiamės garsinti ir už Lietuvos ribų – prisistatėme veiklas Open Society University Network studentams iš viso pasaulio, EDUtech Europe konferencijoje Amsterdame, Jeilio universitete Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitur, kaip miestas prisijungėme prie tarptautinio EBPO tinklo Schools+, suorganizavome edukacines programas iš Ukrainos atvykusioms švietimiečių delegacijoms.

Šios veiklos tėra tik dalis to, ką nuveikėme šiemet, todėl labai kviečiu skaityti toliau ir pamatyti, kiek daug visko šiemet vyko Vilniaus miesto švietime. Vis dėlto tai, kas mums svarbiausia, sunkiai pamatuojama skaičiais – viliamės, kad pamažu tampame vis patikimesniu partneriu Vilniaus švietimo bendruomenei. Ačiū, kad šiemet buvote kartu!

Direktorė Unė Kaunaitė

Metinė veiklos ataskaita 2023