Mokytojai, atrakinkite kultūrą Vilniuje!

Data: 2023-09-14

Mokytojai, ar žinote, kad per Kultūrinės edukacijos sistemą už kultūrinį aktyvumą mokiniams galite skirti skaitmeninius ženkliukus? Žinote? Dabar už tai galite laimėti ir prizų!

Šiais mokslo metais kiekvienam iš devynių ženkliukų-raktų bus skirtas mėnuo, kurio metu plačiau pristatysime nemokamas veiklas Vilniaus mieste, atitinkančias mėnesio kompetenciją. O už kultūrinį aktyvumą bus skiriami kultūriniai-edukaciniai prizai.

Nuo rugsėjo iki mokslo metų pabaigos kviečiame Vilniaus miesto moksleivius ir mokytojus būti aktyviems ir naudotis Kultūrinės edukacijos sistemoje įdiegta skaitmeninių ženkliukų sistema, prie kurios kūrimo prisidėjo ir „Edu Vilnius“. Kultūrinėje edukacijos sistemoje įdiegta skaitmeninių ženkliukų sistema padeda ne tik mokytojams nuosekliai planuoti pasirenkamas kultūrinės edukacijos veiklas ir siekti jų įvairovės, bet ir mokiniams stebėti savo asmeninę pažangą, kaupti ir matyti kultūrinės kompetencijos augimo kelionę.

RUGSĖJO MĖNESĮ KVIEČIAME AKTYVIAI RINKTI ISTORIJOS ŽENKLIUKĄ-RAKTĄ

Primename, jog skaitmeniniai ženkliukai mokiniams gali būti skiriami tiek už Kultūros paso, tiek už kitas kultūrinės edukacijos veiklas, nepriklausomai nuo to, ar jos mokamos, ar ne.

Ką rugsėjo mėnesį galima nuveikti Vilniuje?

Kol lauke geras oras kviečiame rinktis pamokas mieste. Ne vieną tokią pamoką galite rasti www.vilniusyramokykla.lt platformoje. Norėdami plačiau susipažinti su istorija galite rinktis tokias pamokas:

- „Gotika. Svarbiausi architektūros stiliaus bruožai“: pagal jau parengtą planą mokytojo(s) vedama pamoka Šv. Onos bažnyčioje skirta susipažinti su gotikos architektūros stiliumi, sužinoti stiliaus bruožus, gebėti juos atpažinti;
- „Lietuvos pinigai: nuo gintaro iki euro“: Lietuvos banko Pinigų muziejus atstovo vedamos pamokos metu mokiniai galės sužinoti, kaip keitėsi pinigai Lietuvoje, kartu suvokiant ir bendrą istorinę Lietuvos kaitą;
- „Žydiškasis Vilnius“: lauke mokytojo(s) vedamos pamokos metu mokiniai turės galimybę iš arti pažinti žydiškąjį Vilnių Antrojo pasaulinio karo kontekste, suvokti geto ribas.

Daugiau istorijos pamokų rasite čia.

Vilniuje taip pat gausu nemokamų renginių, kuriuose kviečiame apsilankyti su savo klase ir po to moksleivius apdovanoti istorijos ar kitų kompetencijų ženkliuku:


- Ekskursijos „Vilnius tavo kuprinėje”;
- Europos paveldo dienos
- Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų
- Trečiasis istorijų festivalis „Mano migracijos istorija“; 
- Valstybės pažinimo centras;
- Vilniui skirta paroda VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje.

Ir, žinoma, veiklų visada rasite Kultūros paso programoje.

Iš viso yra 9 ženkliukai-raktai: pažinimo raktas, žiūrovo raktas, scenos raktas, skaitytojo raktas, išminties raktas, istorijos raktas, pažinties raktas, kūrėjo raktas ir savarankiškumo raktas.

Jau sudalyvavote kultūrinėje veikloje ir skyrėte mokiniams istorijos ženkliuką-raktą? Registruokite savo klasę čia iki spalio 1 d. Kito mėnesio pradžioje aktyviausioms ir sąlygas atitinkančioms mokinių klasėms padovanosime po apsilankymą kultūriniame-edukaciniame užsiėmime parodoje Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų!

Dar neskyrėte skaitmeninio ženkliuko?  Kaip tai padaryti, daugiau informacijos rasite čia