Pasibaigė programa apie įtraukųjį ugdymą „Laimingi kartu ugdydami ypatingus vaikus“

Data: 2024-06-14
Pasibaigė programa apie įtraukųjį ugdymą „Laimingi kartu ugdydami ypatingus vaikus“

Įtraukusis ugdymas pastaruoju metu yra vis aktualesnė temą mokyklų bendruomenėse. Mokomasi ir sprendžiama kaip sukurti tinkamas sąlygas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems vaikams, kad jie nejaustų diskomforto, lengvai įsilietų į bendruomenę, kaip pripažinti individualius mokinių skirtumus ir suteikti visiems vienodas galimybes pasiekti sėkmę per lanksčius ugdymo metodus.

Tad 2023/2024 mokslo metais EDU Vilnius pakvietė ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojus į ilgalaikius mokymus „Laimingi kartu ugdydami ypatingus vaikus“. Buvo suformuotos 2 grupės – mokymus ikimokyklinio ugdymo mokytojams vedė Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos mokytoja metodininkė – logopedė Jevgenija Lotach. Pradinių klasių mokytojams mokymus vedė Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos mokytoja metodininkė – logopedė Kristina Valienė.

16 gyvų ir nuotolinių susitikimų metu mokytojai gilinosi ir praktiškai bandė pritaikyti teorines ir praktines prielaidas kaip sėkmingai organizuoti ugdymosi procesą SUP vaikams, o įgyta patirtimi dalinosi su savo įstaigos kolegomis. Programos metu dalyviai kalbėjosi, kaip dirbant klasėje/grupėje atpažinti, priimti ir sėkmingai ugdyti specialiųjų ugdymo(si) poreikių turinčius mokinius, kaip užtikrinti efektyvų komandinį darbą, kokius būdus ir metodus taikyti. Mokytojai aktyviai dalinosi patirtimi susitikimų metų, bei gavo visokeriopą pagalbą analizuojant individualius atvejus.

EDU Vilnius organizuotuose mokymuose sudalyvavo 23 pradinių klasių mokytojos ir 28 ikimokyklinio ugdymo mokytojos. Dalyviai atviravo, jog po mokymų jų žinios ir įgūdžiai, kaip dirbti su SUP vaikais pagerėjo, praktika tapo lengvesnė ir atrado daugiau būdų, kaip dirbti ne tik su vaikais, tačiau ir su jų tėvais.