Projekto „Valgyk protingai“ dalyvių patirtys

Data: 2024-02-19

„Edu Vilnius“ su VšĮ „Humana People to People Baltic“ vykdomos socialinės partnerystės programa „Valgyk protingai!“ siekiama sudaryti sąlygas mokiniams technologijų pamokose gamintis sveiką, kokybišką maistą iš vietos gamintojų produktų. Programoje dalyvauja 23 Vilniaus miesto mokyklos, kurioms kiekvienai skiriama po 2500 Eur šviežiems maisto produktams bei maisto gamybos priemonėms ir įrangai įsigyti.

Šiuo metu programoje dalyvaujančių mokyklų technologijų mokytojai jau praėję specialius mokymus ir intensyviai užsiima su vaikais siekdami programos tikslo. „Edu Vilnius“ projektų vadovė Donata Šablinienė kartu su „Humana People to People Baltic“ projektų vadovu Juliumi Norvila šį mėnesį buvo pakviesti net į dvi programą įgyvendinančias mokyklas – Vilniaus Grigiškių gimnaziją ir Vilniaus Lazdynų mokyklą.

Grigiškių gimnazijoje su technologijų mokytoja Irena Pomarnacka vaikai degustavo ir mokėsi apie sūrius, jų gamybą, sudėtį, galimą panaudojimą maisto gamyboje. Mokykla, naudodamasi programos finansavimu perka maisto produktus pamokoms, taip pat įsigijo įvairių virtuvės indų, priemonių ir įrangos maisto gaminimui. Mokiniai sako, jog technologijų, o ypač maisto gaminimo pamokos, papildomai motyvuoja eiti į mokyklą.

Lazdynų mokykloje mokiniai gamino karštą patiekalą – vištos krūtinėlę su garnyrais. Mokytoja Agata Babinska papasakojo kaip su vaikais degustuoja ūkininkų produktus ir taip visi kartu išsirenka ūkius, iš kurių pirks produktus. Vaikai čia taip pat labai entuziastingai dalyvauja maisto gaminimo pamokose.

Technologijų mokytojai džiaugiasi, jog turėdami galimybę pirkti iš  ūkininkų, užsitikrina, kad mitybos pamokoms niekada nepritruks reikiamų produktų, jie bus švieži, atitinkantys visas higienos normas. „Vaikai sužino ne tik kaip paruošti paprastus, maistingus kasdienius patiekalus, bet ir išmoksta įvertinti produktų kokybę, susipažįsta su jų tvarumo principais“, – sako D. Šablinienė. 

Programos atstovams buvo smagu pasidairyti ne tik po puikiai įrengtus ir gerai aprūpintus maisto gaminimo kabinetus, tačiau ir aplankyti patalpas, kuriose įsikūrusios FabLab dirbtuvės – taip pat aktyviai naudojamos. Malonu matyti, kad technologijų pamokos Grigiškių gimnazijoje ir Lazdynų mokykloje yra tikrai aukšto lygio ir suteikia mokiniams ne tik praktinių žinių, bet ir džiaugsmo. 

Nuotr. „Edu Vilnius“ ir Vilniaus Lazdynų mokyklos mokinės Lilijos Geibovič