Stipresnės kompetencijos – kokybiškesnis lietuvių kalbos mokymas

Data: 2026-06-15

Sėkmingai baigėsi mokymai pagal  kvalifikacijos tobulinimo programą „Lietuvių kalbos kaip antrosios kalbos mokymo strategijos (nuo planavimo iki vertinimo)“. Mokymai vyko nuo 2026 m. kovo 24 d. iki birželio 9 d. 

Mokymų metu lietuvių kalbos mokytojai gilino žinias apie lietuvių kalbos kaip svetimosios ir antrosios kalbos mokymo principus, analizavo komunikacinio ir integruoto mokymo modelius, mokėsi planuoti ir diferencijuoti ugdymo turinį daugiakalbėse klasėse, taikyti šiuolaikinius vertinimo metodus, ugdyti mokinių žodyną, gramatinius gebėjimus, kalbėjimo ir tekstų kūrimo įgūdžius. 

Mokantis daug dėmesio buvo  skirta praktiniams metodams, profesinei refleksijai ir mokytojo, kaip kalbinio fasilitatoriaus, vaidmens stiprinimui. Dalyviai plėtojo kompetencijas, reikalingas efektyviam darbui kultūriškai įvairioje aplinkoje, dalijosi patirtimi ir ieškojo sprendimų, kaip sėkmingai organizuoti lietuvių kalbos mokymą skirtingų poreikių besimokantiesiems. 

Dėkojame visiems mokymų  dalyviams, lektoriams ir partneriams už aktyvų įsitraukimą, bendradarbiavimą ir siekį kurti įtraukią, kalbiškai ir kultūriškai atvirą mokymosi aplinką. 

Keletas atsiliepimų iš mokymų dalyvių: 

„Patiko mokymų programa, nes apėmė visas kalbos mokymo sritis.“ 

„Patiko dalykiškumas ir mokymų temų aktualumas.“  

„Įgijau naujos patirties.“