REKOMENDUOJAMOS VMA

Vilniaus miesto savivaldybė mokykloms rekomenduoja pasirinkti vieną iš žemiau paminėtų nemokamą mokymosi aplinką. Galima pasirinkti ir kitą virtualią mokymosi aplinką tik svarbu, kad mokykla naudotų vieningą aplinką, kuri turėtų pakankamai funkcionalumų užtikrinant reikalingą abipusį mokinių ir mokytojų ryšį.

1. GOOGLE G SUITE FOR EDUCATION (Google Classroom)

G Suite for Education apima visus plačiai naudojamus instrumentus nuo (Gmail, Docs, Slides, Sheets, Forms) bei specialiai švietimui pritaikytą „Classroom“ ir komunikacijos platformą „Hangouts”. „Classroom” yra naujas „Google Apps for Education“ įrankis, kurį naudodami pedagogai gali greitai kurti ir planuoti užduotis, pateikti įvertinimus ir efektyviai bendrauti su auditorija. Mokiniai ar studentai taip pat gali naudoti „Classroom“ ir atlikti užduotis „Google“ diske, jas užbaigti bei pateikti ir tiesiogiai bendrauti su pedagogais bei kitais moksleiviais.

 Naudingos nuorodos:

2. MICROSOFT OFFICE 365 (Ms Teams)

Microsoft Office 365 Education yra visas plačiai paplitusias Microsoft programas (Word, Excel, Word, Excel, PowerPoint, OneNote) naudojanti interaktyvi sistema, su komunikacijos platforma Microsoft Teams ir papildomomis funkcijomis, pritaikytomis švietimui. Tai virtuali aplinka, kurioje galima bendradarbiauti ir bendrauti realiuoju laiku, rengti susitikimus, bendrinti failus ir kitą reikalingą medžiagą.

Naudingos nuorodos:

3. MOODLE

Moodle – plačiai pasaulyje naudojama mokymosi aplinka, turinti daugiau nei 110 mln. vartotojų. Su įvairiapusiškai administruojama Moodle aplinka galima sukurti dinamiškus kursus, pritaikytus juos savo poreikiams, talpinti dokumentus, video ar kitą mokymo medžiagą, sekti bei analizuoti pasiekimus ir progresą.

Moodle mokykloms adresu vma.lm.lt, pagal Up2U projektą sukūrė ir nemokamai teikia KTU kartu su LITNET. Ja jau naudojasi daugiau kaip 200 Lietuvos mokyklų. Šią sistemą plačiai taiko Vilniaus Ozo gimnazija.

Naudingos nuorodos: