Kviečiame Vilniaus mokyklas išbandyti dalyvaujamąjį biudžetą!

Data: 2024-04-30

„Edu Vilnius“ drauge su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi jau dabar kviečia Vilniaus mokyklas pateikti paraiškas įgyvendinti dalyvaujamąjį biudžetą kitais mokslo metais. Atrinktoms mokykloms bus skirtos lėšos dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimui 2024–2025 mokslo metais.

Apie dalyvaujamąjį biudžetą jau žinote ir norėtumėte  išbandyti? Tuomet nieko nelaukite ir užpildykite šią formą iki 2024 m. gegužės 27 d.

Norite sužinoti daugiau? Pasakojame!

Kas tai yra? Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas kartu su mokyklos bendruomene spręsti dėl dalies mokyklos biudžeto lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas mokyklai ir balsuodami renka labiausiai patikusias idėjas. 

Kam jums to reikia? Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimas mokykloje gerina mokinių finansinį ir pilietinį raštingumą. Vaikai sužino, kaip sudaromas mokyklos biudžetas, mokosi dalyvauti sprendimų priėmime, prisiimti atsakomybę už priimtus sprendimus. Dalyvaujamasis biudžetas sudaro sąlygas konstruktyviam mokinių, mokytojų bei mokyklos vadovų bendradarbiavimui. 

Kiek lėšų skiriama? Dalyvaujamojo biudžeto išbandymui – mokinių pasiūlytoms idėjoms,  skiriamas 1 000 eurų. Mokyklai, kuri jau turi patirties įgyvendinant dalyvaujamąjį biudžetą – 500 eurų. Šiemet dar labiau kviesime atrenkant idėjas atkreipti dėmesį į jų tvarumą: kiek pati įgyvendinta idėja bus tvari, iš kokių medžiagų bus pagaminti daiktai, reikalingi idėjai įgyvendinti ir pan.

Mokyklas kviesime prisidėti prie „Edu Vilnius“ skiriamos sumos, taip pat skiriant lėšų mokinių idėjoms įgyvendinti ir netiesioginėms išlaidoms (pvz. kanceliarinėms prekėms). 

Kiek mokyklų gali dalyvauti? Planuojama skirti lėšų 33 mokykloms, jau kartą ar keletą kartų įgyvendinusioms dalyvaujamąjį biudžetą ir net 20 mokyklų, norinčių pirmą kartą jį išbandyti. Atrinktas mokyklas su dalyvaujamojo biudžeto principais supažindins ir įgyvendinimo klausimais konsultuos  „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, „Edu Vilnius“ atstovai, o pirmą kartą dalyvaujančioms mokykloms veiklas vykdyti padės priskirti mentoriai.

Kokie terminai? Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimo veiklos trunka 2–3 mėnesius. Atrinktų mokyklų atstovus šių metų rugsėjo pradžioje pakviesime į mokymus, kuriuose plačiau pristatysime dalyvaujamojo biudžeto veiklas, skirtų lėšų panaudojimo galimybes. Veiklos mokyklose turėtų prasidėti šių metų rugsėjo mėnesį ir baigtis iki šių metų gruodžio 20 d. 

Daugiau informacijos apie dalyvaujamojo biudžeto veiklas Vilniaus mokyklose rasite čia.

Nepraleiskite progos išbandyti dalyvaujamąjį biudžetą – vieną iš pilietiškumo ugdymo būdų – savo mokykloje!