Balandžio mėnesį kviečiame aktyviai rinkti pažinimo ženkliuką-raktą

Data: 2024-04-04

Džiaugiamės, jog Vilniaus miesto moksleiviai ir mokytojai aktyviai naudojatės Kultūrinės edukacijos sistemoje įdiegta skaitmeninių ženkliukų sistema, prie kurios kūrimo prisidėjo ir „Edu Vilnius“. Balandžio mėnesį kviečiame išeiti į miesto erdves ir aktyviai rinkti pažinimo ženkliuką-raktą, kuris kviečia aplankyti ir aptarti architektūros ar paveldo objektą! Kito mėnesio pradžioje aktyviausioms ir sąlygas atitinkančioms mokinių klasėms padovanosime po įdomią ekskursiją arba orientacinį žaidimą Vilniuje.

Jau skyrėte mokiniams pažinimo ženkliuką-raktą?

Registruokite savo klasę 

Registracija vykdoma iki balandžio 30 d.

O jei trūksta idėjų – štai ką galima nuveikti Vilniuje pasinaudojant „Vilnius yra mokykla“ platforma:

- Geografinis kvestas Vilniaus senamiestyje: Pamokoje klasė gilins dalykines žinias derinant du mokinių mėgstamus žaidimus – orientacinį ir kvestą. Mokinių komandos, naudodamos „Actionbound“ programėlę, Vilniaus senamiestyje skaitys žemėlapį, orientuosis, spręs užduotis, ieškos paslėptų užuominų. Pamokoje gilinamos geografijos, istorijos žinios, skatinamas Vilniaus pažinimas, bendradarbiavimas komandoje, ugdomos komunikavimo, kūrybiškumo kompetencijos.

- Architektūros stiliai Vilniuje: Pamokos metu klasė su mokytoju keliauja po Vilniaus miestą ir mokosi „gyvai“ atpažinti architektūros stilius. Aplanko mokytojo numatytus objektus, sužino apie kiekvieno objekto architektūros stilių, pastato istoriją. Mokiniai susipažįsta su penkiais architektūros stiliais, kurių pavyzdžius galima rasti Vilniaus mieste.

- Gotika. Svarbiausi architektūros stiliaus bruožai: Istorijos pamoka skirta susipažinti su gotikos architektūros stiliumi, sužinoti stiliaus bruožus, gebėti juos atpažinti. Mokiniai drauge su mokytoja apsilanko Šv. Onos bažnyčioje.

- Vilniaus kultūrinis paveldas šiandien ir rytoj: Pamokos metu mokiniai susipažįsta su Vilniaus kultūriniu paveldu, žinias apie jį sujungia su emociniais įspūdžiais, sukuria paveldo vietų patrauklumo didinimo planą. Dirbdami grupėmis, mokiniai sužinos miesto objektų istorijas, sukurs vietų skaitmeninius fotokoliažus, atliks matematinius skaičiavimus, pateiks idėjų, kaip didinti vietos patrauklumą skirtingų poreikių žmonėms. 

- Muziejų gaudynės: Šioje pamokoje (angl. Find a museum), integruojant anglų kalbą, geografiją ir fizinį ugdymą, moksleiviai geriau susipažįsta su Vilniaus miestu, mokosi naudoti technologijas, dirbti komandoje ir atranda Vilniaus muziejus, apie kurių egzistavimą gal net nenumanė. Mokiniai anglų kalba atlieka įvairias jų amžiaus tarpsniui būdingas veiklas realaus gyvenimo situacijose ir įvairiuose kontekstuose: praplečia žinias apie lankytinus Vilniaus objektus, mokosi orientuotis.

Kiti nemokami renginiai Vilniaus mieste:

- Balandžio 8 d. eksponuojamas M. Mažvydo „Katekizmas“
- Istorinės kartografijos paroda „Lietuva Europoje
- Dailininkės Tanios Rex vaikų knygų iliustracijų paroda
- Paskaita „Mitologinės būtybės ir šventųjų gyvenimo siužetai Valdovų rūmų gotikiniuose kokliuose
- Paroda „Vieno paukščio istorija

-----

Kultūrinės edukacijos sistema padeda ne tik mokytojams nuosekliai planuoti pasirenkamas kultūrinės edukacijos veiklas ir siekti jų įvairovės, bet ir mokiniams stebėti savo asmeninę pažangą, kaupti ir matyti kultūrinės kompetencijos augimo kelionę. Be to, šiais mokslo metais kiekvienam iš devynių ženkliukų-raktų skiriamas mėnuo, kurio metu plačiau pristatome nemokamas veiklas Vilniaus mieste, atitinkančias mėnesio kompetenciją. O už kultūrinį aktyvumą skiriami kultūriniai-edukaciniai prizai!